Pse urth


Qentë e nxehtë me erëza, akullore çokollatë dhe cola qershi. Në verë ne hani shumë ushqime që shpesh mund të shkaktojnë urth. Ne kemi përpiluar një listë të 21 ushqimet më të njohura të verës që shkaktojnë urth, shkroi dhe këshilluar,. 1. skewers Mish viçi mund të jetë i yndyrshëm. Pule i pjekur në skarë, peshk dhe / ose perime.

2. rënda akute ushqime të nxehtë qentë mund të shkaktojë urth dhe qentë e nxehtë mund të jetë i yndyrshëm. Më të mirë për suxhuk viçi (suxhuk apo turqi) me perime. 3. Chocolate Mousse çokollatë dhe produktet e qumështit të tilla si mus ose puding, mund të shkaktojë urth.


Nëse ju nuk bëni si produktet e qumështit, të përpiqet pelte për ëmbëlsirë (me xhelatinë). 4. patate Heavy-skuqur. Provoni wedges patate (e pjekur) patate ose i pjekur në skarë. 5. pulë Fried është shumë me vaj. Provoni pulë e pjekur pa lëkurë (ose i pjekur në skarë).

6. Heavy Hamburger. Një pjesë e opsioneve të mishit të pulës ose turqi.

7. Frankfurter Disa salcat mund të jetë salcice shumë të mprehta dhe shumë të yndyrshëm. Provoni salcice vegjetarian apo qentë e nxehtë me turqi. 8. Spicy domate Salsa dhe Spicy (do të thotë acid). Përndryshe ju mund të marrë salsa avokado grimcuar.

9. Ky produkt qumështit krem ​​mund të shkaktojë probleme për shumë njerëz. Gjithashtu akull zakonisht shumë i yndyrshëm. Çokollatë Sidomos i rrezikshëm dhe nenexhik mbushje. Sorbet nuk përmban qumësht dhe fruta dhe e ëmbël!

10. kafe Ice Kafe dhe kafeina shpesh shkaktojnë urth. Mundohuni të pini çaj i ftohtë, i cili përmban më pak kafeinë. 11. keçap dhe mustardë ketchup është bërë nga domate (acid, dhe për këtë arsye urth), dhe mustardë është uthull.

Provoni shije bimore, të ulët-yndyrë majonezë ose ndonjë tjetër të ulët-yndyrë salcë. 12. Lemon Cake Citrus mund të shkaktojë urth.

13. limonadë përmban acid agrume. Provoni lëng molle apo ujë të pastër me një shtesë të vogël të limon.

14. Turshi dhe marinades përmbajnë uthull, që është shkaku i drejtpërdrejtë i urth.

15. Pineapple përmban një shumë të acidit. Provoni mango apo papaja për të ndihmuar në tretje. 16.

Patate të skuqura patate dhe salcë Ranch është e gjitha shumë i yndyrshëm. 17. sode përmban dioksid karboni.

Dressings 18. Shumica e tyre janë shumë yndyrë dhe përfshin një shumëllojshmëri të erëza që mund të shkaktojë urth. Nizkozhirovye dressings përmbajnë asnjë hudhër dhe erëza. 19. lakër turshi Nuk rekomandohet për njerëz të ndjeshme në uthull.

20. Domate përmbajnë acide (shkaku urth i zakonshëm). 21.

Shalqi përmban acid dhe mund të shkaktojë dispepsi. Provoni fruta të tjera. Në agrume. Produkteve të mësipërme janë shkaqet e zakonshme e urth, por shumë njerëz mund të kenë disa (ose madje edhe të gjitha) e tyre pa probleme dhe pasojat.

të ju ndihmojë të përcaktojë tuaja personale "ushqime të problemit". Gjithashtu mos harroni se të hahet pjesë të vogla ritëm shumë të mirë panxituar.

Kaloni eshtrat verore pa urth! Neni gabim ose gabim?

Ju lutem e di. Artikulli u shtua: 05. 08. 2008 Neni pronësi "Diet Online".

Çdo letër e noterizuar.