Këmbët Pse itchy


mund të ketë një natyrë të ndryshme, dhe të marrë masa për të eliminuar këtë ndjenjë të pakëndshme vetëm pasi të zbuluar arsyet e tij. Kruarje intensive mund të shkaktojë kruarje të lëkurës për të formuar defektet e saj, nganjëherë i përflakur dhe i infektuar. Le të shohim këmbët pse itchy? Si të merren me këtë problem delikat? ushqim, droga, kozmetikë, kujdes trupit, pluhur pëlhurë veshje.

Ajo manifestohet si urtikaria, dermatit alergjik, ekzemë. Në sëmundjes së fundit të këmbëve blisters lëkurës atje që lopayuchys zonat oozing formë. Dermatit alergjik është e karakterizuar nga pamja e këmbëve fryrë zonave të mbuluara me skuqje të lëkurës itchy kuqe. Për të identifikuar alergeneve mbajë mostra të veçanta nënlëkurës. Trajtimi përfshin përdorimin e antihistamines në (Fenistyl, Hifenadyn) dhe nga jashtë në formën e ointments.

Kjo sëmundje shkaktohet nga streptokokeve dhe është shoqëruar me përkeqësimin e shëndetit të përgjithshëm, ethe, dehje. Së pari aty. Fokus-inflamator konturet e saj ngjajnë flakëve, ata janë të fryrë, të nxehtë dhe të dhimbshme. Gjithashtu, kur ka dështim erizipelë limfovenozna (këmbët elefantiazë). Mjekimi është me antibiotikë. (Burns, morth, kafshimet e insekteve, blisters), zgjebe, këmbët fungale. Kjo sëmundje ngjitëse që është i shoqëruar me kruarje të rënda në stomak, këmbët, duart.


Kruhet veçanërisht intensive midis këpucë me majë dhe gishtat, siklet rrit gjatë natës. Blisters lëkurës janë formuar dhe vija të bardha (lëviz kruarje). (lezione fungale këmbë) janë të shoqëruara me kruarje dhe djegie këmbë dhe të këmbëve. Këmbët luspa të lëkurës, dhe ka papules të vogla.

Për të trajtimit të përdorur të antifungals (Lamisil, Fluconazole, orungalom) brenda, si dhe mjete të ndryshme për trajtimin lokal si manikyrin e thonjve, ointments, gels. Thatësi e tepërt e lëkurës, veçanërisht gjatë sezonit të ftohtë. Hypovitaminosis. Sëmundjet endokrine: diabeti, mosfunksionim tiroide.

Sëmundje të mëlçisë, të shoqëruar nga verdhëz. Variçe venat që zakonisht shkon me ekzemë dhe kruarje. Për të eliminuar siklet është e rekomanduar që të veshin stockings veçanta compression, përdorimin venotonykamy (Lyoton, Gepatrombina D). Acarim pas rroje, depilim zgjedhjen e gabuar të metodës. Ju nuk mund të rrojë këmbët tuaja para se të nisej nga shtëpia, ajo është më mirë për të bërë atë para gjumit.

Shtatzënia. Rritja hormonet e seksit mashkull shkakton një vonesë e biliare. Akumulimi i acideve biliare provokon kruarje. Për të eliminuar ndihet mirë nënat e ardhshme të rekomandojë marrjen e qymyr druri aktivizuar, hepatoprotectors (Kars, Essenciale). Dermatitis atopik, psoriasis, seborrhea dhe sëmundje të tjera dermatologjike.

Aplikoni protivozudnyye veçantë do të thotë: vaj mente, tretësirë ​​e dimedrol salicili acid, ujë, uthull holluar. Ju gjithashtu mund të marrë një dush me zierje e rigon, numrit, kopër, acaroj. Aftësi të kufizuara mendore. Si për të parandaluar kruarje? Lani këmbët tuaja të përditshme dhe të aplikojnë moisturizer mbi ta.

Për të përdorur brisk rroje mprehtë, krem ​​të veçantë para dhe pas rroje. Ju nuk mund të rrojë këmbët tuaja kundër rritjes së flokëve.

A nuk veshin këpucë e dikujt tjetër dhe veshje. A nuk veshin këpucë të ngushta me materiale artificiale. Pini shumë lëngje. Hani e drejtë.

Në vjeshtë dhe pranverë, edhe brenda vitamina. Përjashtojë alergeneve efekt.

Për të kujdesit këmbë përdorim kozmetikë testuar markave.