Pse thonjtë sharuyutsya


Layering thonjtë.

Arsyet deng thonjtë. Thonjtë Pse sharuyutsya. Trajtimi i ndarjes e gozhdë. Kujdesi Nail Nail House Bundle.

Arsyet deng thonjtë. Pse gozhdë sharuyutsya problemi polish shtresim ka për të zgjidhur shumë gra - dikush më pak, dikush pothuajse gjithmonë. Kjo është për shkak se ka shumë arsye thonjtë pako.


Arsyet më të zakonshme pako e thonjve - thonjtë shtresimit shkak të mungesës së micronutrients themelore të tilla si kalcium. Ajo është e mbushur me marrjen e kalciumit me vitaminë D, kalcium pastër të jetë e zhytur keq nga trupi. Me një mungesë të kalciumit dhe të ndihmojë ushqime të tilla si djathë, arra, lakër të rinj.

Ato ofrojnë liri nga tufa thonjtë shkak të amino acidet që përbëjnë proteina - një material ndërtimi për thonjtë. Mungesa e elementit tjetër gjurmë të rëndësishme për trupin - silikonit - edhe të çon në ndarjen e gozhdë.

Për të eliminuar deficitin e ekzistuese, të ushqyerit korrekt, saturating tij fasule jeshile, marule, banane, currants dhe majdanoz. Layering thonjtë mund të jetë rezultat i mungesës së hekurit në trup.

Në trajtimin e anemisë, ju mund të pini çaj infuzion kalë dori, luleradhiqe dhe rodhe, shkruani Misisauga në dietën e mëlçisë, mish ligët, e verdhë veze veze, dhe të thata fruta, fasule dhe bimëve. Shkaqet e përbashkëta të tjera thonjtë stratifikuara - tharje ato nën detergjenteve, qëndrimi i shpeshtë në një mjedis të lagësht, dhe mungesa e vitaminave. Për të adresuar këtë fenomen të fundit e krijuar vitamina të specializuara për trajtimin e thonjve, duke përfshirë ushqyesve ata kanë nevojë, elementët gjurmë dhe vitamina. Ky është qëllimi - vitamina gozhdë powered, ndjekin bojra shumta mjekësore, krem ​​dhe gjalpë.

Për të eliminuar thonjtë shtresimesh që dolën si rezultat i thatësi të tyre, është e rëndësishme për të ushqyer thonjtë gjalpë ose krem ​​cuticle. Ato janë aplikuar në cuticle dhe fshij në një lëvizje rrethore me gishtin e madh të anën tjetër. Ajo shëron zonë gozhdë dal, përmirësimin e të ushqyerit dhe frymëmarrje - nga gozhdë rritet më të fortë dhe elastik. Të jetë i sigurt për të mbajtur zakon zaimet punën në shtëpi lidhur me përdorimin e detergjenteve, doreza gome, dhe vetëm kundër këtij sfondi që ofrojnë thonjtë trajtim shtresimesh.

Një nga mjetet më të mira nga shpërbërja e thonjve është vaj ulliri. Ai përmban shumë substanca të dobishme thonjtë. 1-2 herë në vaj ulliri javë me disa pika lëng limoni është aplikuar në thonjtë, veshin doreza pambuku dhe të lënë gjatë natës. Në mënyrë të pavarur të jetë e mundur për të organizuar dhe për të forcuar thonjtë fasha me një zgjidhje të këtë përbërje: 70 gram ujë, 5 gram shap, 25 gram glicerinë. Gama e produkteve të kujdesit në pako përfshin gozhdë dhe dush me kripë deti tri herë në javë.

Shkrihet në ujë të ngrohtë një lugë çaji kripë (nuk slides) dhe të mbajë duart për 20 minuta. Procedura përsëritet 10 ditë. Një kurs muaj mund të përsëritet për parandalimin e jo të bëjë një dush kripë një herë në javë.

Por dush me sode buke kur thonjtë stratifying duhet të përjashtohen - kjo vetëm do të përkeqësojnë problemin. Përkundër gozhdë manikyr ndarje të bëjë të paktën 1 herë për 2 javë. Vetëm në këtë mënyrë respektojnë rregulla të caktuara. Kur hiqni bojës duke përdorur një lëng që nuk përmban aceton, që dries pjatë hard gozhdë. Polish gozhdë duhet të pushoni nga 2 ditë çdo 5 ditë.

Paralajmërimet veçanta - mbi saws metalike, të përdorimit të saj të shpeshta dhe është nxitje thonjtë faktor shtresimesh sepse vetëm scratches metalike dhe të dëmtojë ata. Fotografi gozhdë Metal krijon të çara të vogla, duke shkaktuar gozhdë fillon të bie. Është e këshillueshme për të ndryshuar dosjet e tyre gozhdë me një shtresë të veçantë.

Por kur zbatohet në gozhdë gjitha lëvizjet duhet të kryhet vetëm në një drejtim, kështu që përsëri, nuk ka formë të çara të vogla në thonjtë. Hold e pa në një kënd të vogël dhe për të mbajtur atë nga çdo fund të qendrës me goditje të gjata. Të jetë i sigurt për të polish buzë se ai nuk ishte i mprehtë. Për gozhdë nuk është e thyen, për t'u dhënë atyre një formë ovale ose polukvadratnaya.

Por pidpylyuvannya dobëson gozhdë në anët dhe kjo është shkaku i thyerje ose çarje. Manikyr me gozhdë pako mund të vini llak për të ndihmuar në forcimin e thonjve mekanike - ata janë të fibrave të vogla përfshijnë mëndafshi ose najloni. Trajtimi manikyrin e thonjve që sharuyutsya të përmbajë një shumëllojshmëri të substancave - Moisturizers, vitamina dhe minerale, dhe më e rëndësishmja, proteinat që janë në gjendje për të forcuar në mënyrë të konsiderueshme në pjatë gozhdë.

Përbërësit hidratues gjithashtu të bëjë thonjtë e fortë. Në vend të aplikoni llak për të forcuar pjatë gozhdë me ndarjen e thonjve, është e dobishme për të studiuar një procedurë kozmetike "nënshkrimin" - shtresa nga shtresa përgatitjet depozitimit përmbajnë elementët gjurmë dhe vitamina, dhe të mbrojtur nga tharja dhe ndarjen e gozhdë.

Për "vulosjen" është përdorur krem ​​ushqyes me vitamina, proteina apo të veçantë "kristal mineral." Pas lustrim gozhdë rubbed krem ​​ose grimcat minerale dhe vaj, i cili shton famë e për thonjtë.

Substancat e shënuara në këtë mënyrë mbeten në pjatë gozhdë brenda dy javësh. Pas procedurës, thonjtë nuk kërkojnë një shtresë mbrojtëse llak, por ai nuk është i kundërindikuar. Hand Care.

Të gjitha të manicures. All shtëpi makikyura.