Çfarë bëni flokët tuaj rriten më shpejt


Kjo është gjithmonë: është e nevojshme për të bërë një prerje të shkurtër, e cila madje edhe si mënyrë disa javë mbrapa unë dua flokë të gjatë. Por prisni kur këshilla e flokëve mbi blades kryq, të ketë një kohë shumë, shumë të gjatë që nga një muaj fillesat rritet përsëri vetëm një inç. Ju mund të vënë me këtë dhe të jetë i durueshëm, dhe ju mund të marrin gjërat në duart e tyre dhe të përpiqen për të shpejtuar procesin e rritjes së flokëve, për më tepër, se kjo masë është plotësisht mënyrë e sigurt. 1) Daily brushing flokët e gjata është e dobishme.

Nuk është çudi gjyshet tona gjithmonë të shpenzuar disa minuta në mbrëmje me një krehër në duart e pasqyrë.

Kreh flokët më mirë furçë druri masazh me këshilla të rrumbullakosura apo një furçë me shpohet natyrore. Kaloni në flokë për të paktën njëqind herë një masazh përmirëson qarkullimin e gjakut, e cila nga ana e tij do të përshpejtuar rritjen e flokëve. Ajo është gjithashtu e mirë për masazh kokën me duart e tij, duke i dhënë atij të paktën disa minuta në ditë. 2) të flokëve varet nga përmbajtja në trupin e minerale dhe vitamina.


Kontrolloni me mjekun tuaj dhe i bie në kompleksin, e pasur me hekur, zink, beta-carotene, magnez, acid folik. Hani ushqime të shëndetshme të pasur në micronutrients, dhe është e sigurtë se do të ketë një ndikim pozitiv në gjendjen e flokëve dhe rritjen e saj.
3) Për të flokëve u rritën më shpejt dhe ishin të shëndetshme, do të përpiqen si e vështirë për të ngarkuar ato grupe më pak elastike që nuk përmban një kompleks hairstyles përditshme ndërlikuar.

Ulja e përdorimit të një tharëse flokësh dhe curlers. 4) Bëni maskë hydrating i dobishëm për shkop flokët maja shpërndarë në ujë të ngrohtë, shtoni sheqer dhe do të lejojë maja për të luajtur për rreth një orë.

Aplikoni paste në flokë pas 20 minuta pije. Përdoreni këtë metodë duhet të jetë jo më shumë se një herë në dy javë. Mix vezë e verdhë veze me një lugë gjelle vaj vegjetal përbërjen fshij në lëkurë dhe pije off pas gjysmë ore.
Kjo maskë mund të përdoret në javë. Mix një gjysmë gotë me gjalpë, vezë e verdhë veze, një lugë mjaltë dhe të aplikoni në flokë për 20 minuta.

Për efekt të mirë duhet të vënë një kapak plastike. Mix pjesë të barabartë të thata delli, kamomil dhe hithër. Një lugë gjelle e bimëve të derdh një gotë me ujë të valë dhe le të të mbush me lëngun. Tendosje infuzion dhe e vënë atë në bukë thekre pulpë, rozm'yakshyte.

Aplikoni për strukturën e flokëve dhe të vënë një kapak plastike. Tingëllojë si maskë për një kohë, pastaj pije. Në mjeteve juridike popullore, të përshpejtuar rritjen e flokëve dhe të ndihmojë maskë nga prodhuesit e kozmetikës për flokët.

5) Të marrin kujdes e këshilla nuk ishte e nevojshme të shkurtojë ndarje përfundon flokët më shumë se një herë në muaj, dhe flokët një herë shkurtuar përsëri, ju duhet të kujdeset për ta.
Për shembull, gjatë natës të vënë në majë të naftës pluhur. 6) prerje në rritje muajit tha se flokët rritet pak më shpejt në qoftë se ju e prerë në rritje muaj. Gjithashtu, besohet se rritja e mëtejshme e flokëve varet nga dora, dmth berber energjisë. Pra, besimi i prerë flokët njerëzit e tyre të bukur në një humor të mirë edhe në qoftë se ata nuk do të ngjarë të rriten flokët jashtë më mirë.