Si mund të ketë filluar mujore


Jo perspektivë më e këndshme për fillimin e muajit të ardhshëm, kur hundë i madh takim ngjarje me të dashurin e saj ose një udhëtim të shumëpritur në det. Dhe ata janë gati që të kanë ardhur, dhe përveç kësaj, disi i vonuar. Çfarë duhet të bëni për të shkuar çdo muaj nëse vonesa ka ndodhur jo sepse ju jeni shtatzënë? Si mund të ketë filluar më shpejt çdo muaj?

Unë duhet të them se më poshtë metodat e rekomanduara të inducing menstruacionet plotësisht i aftë në shtatzëni ndodh kur hëna dhe mungesa e vonesës është mjaft e natyrshme.

Goditje e fortë për të gjetur nëse kjo është ajo. Kur shtatzënia, konsultohuni me mjekun tuaj, veçanërisht në qoftë se ju nuk doni të mbajnë një fëmijë. Por, për disa arsye ne besojmë se një mjek nuk do të shpejtë t'ju mjetet juridike popullore për të nxitur periudha të dështimeve dhe pasuese.


Në raste ekstreme, refuzimi për të ushqejë mjeku i fëmijës suaj do të përshkruajnë ilaçe për të mos shkuar në një abort për një periudhë prej dy muajsh ose më shumë.
Gjithashtu të paralajmëruar paraprakisht para se ju mund të përdorni metodat tradicionale që shaka me hënë, ata të ndërpresë ardhjen e Bad artificiale. Ju prishet blatantly në hormonet trupin tuaj, dhe ajo mund të fillojë të ulet kur të përshtatura para dukje të punojnë. Nëse vajzë mujore duke pritur për herë të parë (ata zakonisht vijnë bashkëkohësit në 11 12, por mund të fillojë më vonë në 13-15 vjet), as të rekomandojë atë që vjen shkaku tyre artificialisht. Lunar vijnë kur duhet.

Nëse ata nuk paraqiten brenda 15 viteve do të duhet të konsultohet mjeku gjinekolog e fëmijës suaj në këtë drejtim. Pra, çfarë do akoma të shkojnë në hënë në shtëpi? Këto janë mjetet juridike popullore mund të sjellë afatin e tyre.

Infuzion i kamomil. Lulet e kamomil të përzier me një vëllim të barabartë të rrënjë sanëz dhe nenexhik gjethe, brewed ujë të zier dhe të pini një gjysmë gotë dy herë në ditë deri sa të vijnë çdo muaj. Pres majdanoz të freskët dhe kopër, dhe shtoni ato në salads, ngrënë në sasi të mëdha.

Këmbët Steaming në ujë gjatë natës të nxehtë ndërsa marrin acid Askorbik (një tabletë) të shkaktojë periudhën e ardhshme. Letër e hollë Brew (ekstrakt të ngurta) dhe të pini një gotë të gjatë natës. Fletë gji supë (3 fletë në gotë me ujë) të pini një gotë ujë në një sasi tre herë në ditë.

Lule e tansy (ose sherebelës), e mbyllur normën e dy lugë për gotë me ujë të valë.
Infuzion rezulton e hidhur sepse pija e tij jo më shumë se dy lugë 2-3 herë në ditë para ushqimit. Barishte rigon brewed si një çaj dhe pirë gjithë kohës deri sa të vijë hënë. Me drogë para kohe ndërpresë metodë është kontraceptive oral mujore.

Kjo është, në qoftë se ju pini këto pilula shtatzëninë, ndërpret pritjen e tyre në çdo fazë, dhe hëna të vijë si zakonisht pas anulimit.
Ne rekomandojmë që të përdorin këtë metodë vetëm në konsultim me një mjek i cili ju emëruar kontraceptivëve hormonal.

Ne shpresojmë që kemi përgjigjur pyetjeve tuaja, se çfarë duhet të bëni për të shkuar mujore më të shpejtë? Edhe një herë, peshojnë pro dhe kundrat e ndërhyrjes suaj në rrjedhën normale.

Nëse jeni të shqetësuar në lidhje me çështje të tjera, të tilla si, të mirëpritur të faqeve të tjera të internetit të seksionit tonë mbi shëndetin.
Ju do të gjeni këtu një shumë e materialit të dobishme.