Çfarë duhet të bëni për të mos djersitje sqetull


Deodorants, antiperspirants dhe pluhurat
Së pari, ju duhet për të gjetur se djersitje underarm se pse e përcaktuar pas kësaj. Nëse ju nuk mendoni se djerse më shumë se që ju nevojitet, përdorimi i rekomanduar kostot e mëtejshme.

Nëse jeni vazhdimisht djersitje sqetull dhe pjesë të tjera të trupit kur nuk ka arsye të jashtëm është arsye për të menduar.

Përdorni deodorants ndryshme, antiperspirants.


Kostot e vështirë dhe sprays për pjesën më të madhe vetëm maskë erën e djersës, por djersën e vetë, ndërsa nuk shkon larg dhe vjen përmes spoteve rroba të lagura. Ball deodorants, krem ​​dhe gels janë më efektive. Ata krijojnë një lloj të filmit përmes të cilit nuk del djersë.

Përdorin antiperspirants të veçanta janë krijuar posaçërisht për t'u marrë me rritjen e djersitje. Në mënyrë tipike, këto automjete janë shitur në dyqanet e drogës ose direkt nga prodhuesit.

Kostoja e antiperspirants veçanta më e lartë se në kozmetikë konvencionale. Për shembull, një mjete shumë të njohura të tilla si Maxim dhe Odaban.

Përdorni pluhur i hedh talk dhe i ndryshëm. Mjetet e tilla thithin lëng. Ata janë të efektshme, por për përdorim normal ju do të keni për të zotëruar aftësi të caktuara, v. Të. Të jetë aplikuar në talk trupit të komplikuar se deodorant thjeshtë.
Përveç kësaj, trupi talk matyruet, në efektin e saj, ai është si një pluhur.

Talk është i disa llojesh: për lëkurë të ndjeshme, normal dhe i Parfumuar talk, e cila pengon erë. Sqetull grave janë zakonisht më të ndjeshme se burrat, sepse gratë që vazhdimisht djersitje sqetull, talk rekomanduar për lëkurë të ndjeshme. Terapi dietë dhe farmaci objektet
Pyetje Si underarm djerse më pak? shumë të rëndësishme.

Kjo është veçanërisht e shqetësuar për njerëzit me hyperhidrosis - djersitje e tepruar.
Pyesin se çfarë duhet të bëjmë për të mos djersitje shuplakat, sqetull dhe pjesë të tjera të trupit? Nëse jeni të vërtetë djerse sqetull dhe ju doni të mësoni se si të bëjnë çka duart djersitje, shkoni në farmaci dhe për të blerë një mjet të veçanta të djersitje. Shpesh, ata janë shiten në formën e një kremi.

Këto droga të zvogëluar aktivitetin e gjëndrave të djersës, për të shmangur djersitje duart dhe pjesë të tjera të trupit.
Djersitje mund të shkaktohet nga substanca të ndryshme, të përdorura me ushqim. Zakonisht këto substanca që stimulojnë alkool trupit, pije energjetike, kafe, erëza të forta. Ndonjëherë nëse sqetull djerse shumë për të reduktuar djersitje mjaft thjesht të eliminuar ose minimizuar përdorimin e substancave stimuluese. Ka një terapi të veçantë për t'u marrë me rritjen e djersitje.

Këto injeksione bllokojnë gjëndrat punojnë në fushën e kërkuar. Nëse terapi e tillë është e theksuar djerse në të gjitha. Para se të vendosni për terapi të tillë, mos harroni që trupi ka nevojë për të djerse për të ruajtur temperaturën, dhe edhe një herë mendojnë për nevojën për procedura të tilla, edhe nëse ju sqetullat vazhdimisht djersitur.