Çfarë duhet të hani gjatë shtatzënisë


Gjatë shtatzënisë ju duhet të anuloni ose të zvogëluar përdorimin e disa produkteve, sepse ata mund të dëmtojë fëmijën:
Djathë dhe prodhimet e qumështit të bëra me myk kore të bardhë, të tilla si Brie dhe djathë kamember djathrave me blu myk. Ajo gjithashtu duhet të shmangin hahet djathrave pasterizuar buta bëra nga dele ose qumësht dhie. Në të gjitha djathrave mund të përmbajë listeria bakter. Kjo është një patogjen që është e rrezikshme për fëmijën.

Qumësht dhe prodhime qumështi të pa pasterizuar, nga i tillë i rrezikshëm për të përdorur gjatë shtatzënisë.

Ato mund të përmbajnë baktere që mund të shkaktojnë. Gratë shtatzëna janë më të rrezikuara për të helmimit me ushqim. Vezë Raw apo vezë papjekur mund të përmbajnë bakterie të salmonelës.


Vezë duhet të jetë i gatuar derisa derisa verdhë veze dhe ndërpreu të bardhë. Mos hani desserts, akullore dhe majonezë shtëpi, sepse ato mund të jenë vezë të papërpunuara.

Kjo nuk zbatohet për majonezë shitur në dyqan, sepse ajo është bërë zakonisht nga vezë pasterizuar. Mish është e rrezikshme për t'u përdorur gjatë shtatzënisë. Kjo nuk zbatohet për mishin që vetëm duhet të përdorni për të provuar gatishmërinë, dmth deri në lëng të qartë. Vëmendje e veçantë duhet të testohen gatishmëri
ose.

Nuk është e rekomanduar për të ngrënë e sallamit të tilla si proshutë ose sallam parmskuyu, për shkak të rrezikut të infeksionit
ose. Të gjitha llojet e tru, pavarësisht nëse ajo është bërë nga mish, peshk ose perime mund të përmbajë bakteret e rrezikshme Listeria për fëmijën. Peshku Përkundër faktit atë
mund të ju dhe fëmijën tuaj, ajo mund të përmbajnë substanca të dëmshme. Është më mirë për të ngrënë jo më shumë se dy pjesë të vaj peshku në javë. Nuk është e rekomanduar për të përdorur peshkaqeni, peshk-shpatë dhe Marlin, si nivelin e merkurit në këto lloje të peshkut mund të kalojë vlerën e lejuar.

Merkuri është gjetur edhe në ton, ajo është e rekomanduar për të marrë jo më shumë se katër kanaçe (mesme) steaks ton i konservuar ose dy në javë. Raw janë të rrezikshme për shkak të rrezikut të helmimit me ushqim. Pije Mjekët këshillojnë gratë shtatzëna për të heqin dorë nga kafe të pijshëm, duke e zëvendësuar atë me, për shembull, një zierje e çikore ose çaj të brishtë.

Nëse ju absolutisht nuk mund të bëjë pa kafe, ju keni nevojë për të zvogëluar përdorimin
në 200 mg në ditë.
Ky numër përmban gati dy gota e kafe. Pirja e një shumë të caffeine rrit rrezikun
ose. Pije me kafeinë mund të zëvendësojnë pa kafe.

Mjekët rekomandojnë që të heqin dorë gjatë shtatzënisë. Ndonjëherë ju mund të përballojë një gotë verë, por jo më shumë.

Për më shumë informacion, vizitoni seksionin tonë në.