Çfarë duhet të hani me stomakut


Në qoftë se ju vuani nga kjo sëmundje, atëherë ju jeni i detyruar për t'iu qasur ushqimin më shumë se përgjegjësi. Të jetë i sigurt për të përfshirë në brokoli tuaj të përditshme menu dhe lulelakër, si ato të ndihmojë të hequr qafe e baktereve që shkaktojnë ulcerat. Ushqim i organizuar siç duhet procesi si i mirë, vazhdoni jetën tuaj dhe plotëso atë vetëm me emocione pozitive. Në qoftë se ju ndiqni rregullat themelore të ushqimit, ju seamlessly mund të çojë një jetë normale, pa vizita të rregullta mjekësore dhe trajtimet periodike në spitale ose qendra të specializuara shëndetësore.

Hani kjo do të thotë për të krejtësisht të braktisur qumësht, ushqimet pikante dhe erëza, yndyror, i tymosur, kafe dhe alkool.

Sigurohuni që produktet që ju blini në dyqan janë të pasura me vitamina, proteina, karbohidratet. Hani 4-5 herë në ditë në doza të vogla.


Mos hani ushqim që është ende i nxehtë ose, anasjelltas, shumë ftohtë.
Mbani dietën tuaj çdo ditë ushqimi ishin. Mirë për barkun tuaj do të jetë në produkte të tilla si buka, Omelets ndryshme me vezë dhe brokoli ose lulelakër supë, por supë jo i yndyrshëm dhe perimet më të mira ose drithëra. Ju mund të hani mollë, manaferrat, pije frutash dhe pije me ta.

Peshku i aftë të ligët, gatuar. Mish nuk e teproj edhe zgjidhni copa jo yndyrore.
Cook oriz, merak. Pini TEAS bimor në vend të ndryshme, të cilat lejojnë stomak për të punuar siç duhet. Lëngjet nuk duhet të jetë e thartë.

Pije ujë të pastër jo-gazuara. Është e rëndësishme për të monitoruar shëndetin e tyre dhe të japin trupit vetëm të dobishme në vend të mbushjes atë ushqim të shpejtë ose sanduiçe.

Nëse ju nuk jeni torturuar dhimbje në stomak, atëherë në punë dhe në shtëpi, ju do të keni kohë për të bërë më shumë, ju do të keni një qëndrim të mirë dhe një dëshirë për të pushtuar të gjitha lartësitë e re.