Çfarë duhet të hani për të humbur peshë


Çfarë duhet të hani në natën për të humbur peshë
Ushqime të mira për një darkë të vonë. Ata thonë se një mënyrë e sigurt për të humbur peshë mos hani pas 18: 00. Por nutritionists dhe gastroenterologe Kujdes ngrënie nevojshme. Përveç kësaj, darkë mund të jetë vonë.

Mbi të gjitha, menu ishte i saktë, që ka punuar në harmoni, jo rritje në trashje. Produktet më të dobishme për një darkë vonë 1.

Ata të rritur rrjedhjen e gjakut në stomak, kështu që nuk ndjell ndjenjën e gravitetit. 2. Low. Sipas rekomandimeve të nutritionists, darkë duhet të lënë 25% të dietën e përditshme. Kjo është rreth 350-450 kalori.


Jo më shumë, veçanërisht në qoftë se ju dëshironi të humbni peshë. 3. tretet lehtë. Nëse ju nuk dëshironi për të fituar paund shtesë, mendje ju më vonë ushqim duhet të tretet lehtë.

Të heqë dorë mish skuqur, mish i tymosur, fasule dhe kërpudha. Përdorimi i tyre mund të çojë në gjumë i shqetësuar, dhimbje koke dhe ënjtje. Ushqime jo të përshtatshme që janë të tretet më shpejt se një orë, ose kos, lëng mishi (disa kohë pas darke përsëri kontrollojë oreksin gjigant). Gjellë e përkryer për darkë ata thithur rreth 2, 5-3 orë.

Për shembull, e pjekur mish, ushqim deti,. 4. gjumi. Nutritionists këshillojnë që të zgjedhin për ushqime darkë që janë të dobishme për të fjetur dhe madje edhe të ndihmojë të shpëtoj nga pagjumësia. Ajo drithëra, peshk të pjekur, lakër si bizele të freskëta dhe të ziera, zarzavate.

Sipas ekspertëve, këto produkte përmbajnë kalcium, i cili siguron trurin qëndrueshme operacion, dhe magnez, i cili ndihmon muskujt për t'u çlodhur. Dine hipnotike produktet më të mira për 1, 5-2 orë para gjumit. Dëshironi të humbni peshë para festave të majit?. Informatat nga: TOCHKA. neto.