Çfarë nuk të shtatzënisë


Ne të gjithë e kuptojmë se jeta e një gruaje ku ajo ka nevojë me padurim të bëjnë me shëndetin dhe për të ndryshuar mënyrën e vjetër të jetës. Çdo grua shtatzënë, si dhe afër saj përreth popullit, duhet ta dinë se. Së pari, të flasim për kufizimet e aktivitetit fizik.

kryejnë punë në lidhje me heqjen e peshës.

Le të bëjë burrin tuaj ose të afërm. deri në subjekte të larta: karrige, stremyanochku;
kryer riparime.
Ju keni gjëra më të mira për të mbajnë fëmijën;
përdorni produkte pastrimi shtëpiake kur pastrimin e banesës. Nëse me të vërtetë e nevojshme, ose të paktën të veshin dorashka dhe një maskë që do të ju mbrojnë nga odors kimike. Në komplikime të veçanta të shtatzënisë në përgjithësi duhet të shtrihen në krevat.


Përmbushin të gjitha kërkesat e mjekut. 1. Nuk mund të jetë në zonat që nuk janë të ajrosura, me erën e cigareve, alkoolit, drogës, ngjitës, çdo odors kimike. 2. ushqyerit e dobët, por edhe për të diversifikuar dietë ushqim.

Pa vitamina dhe proteina ju nuk mund ta bëjë. 3. Hani çdo gjë. Ju duhet të shihni menu tuaj dhe të përdorin rregullat e gatimit të peshkut dhe mishit enët. Dështimi në përputhje me këto rregulla mund të rezultojnë në infeksion me krimba dhe toxoplasmosis.
4. Për të ngrënë në publik.

Është më mirë të presë për këtë. Shmangni vizita kafene, meze të lehtë jashtë dhe t. E. 5. Hani ëmbëlsira. Ata nuk janë të dobishme, dhe edhe më shumë. Nëse tërhequr për të ëmbël të gjetur një zëvendësues, për shembull, datat, mjaltë, etj 6. Merrni pijeve që përmbajnë kafeinë.

7. Angazhohen në sport sfiduese, hipur në kalë, çiklizmit, tenis, atletikë, duke hipur në një motor, etj të cilat janë sportiv në të cilën ka një ndikim në organet e brendshme. Not dhe zhytje nënujore off.

Nëse mjeku lejon, të shkojnë në pishinë. 8. vesh
takë. Përndryshe, ajo mund të rezultojë në një rënie në humbje të koordinimit. Kur bark rritet, takë të lartë mund të shkaktojë dhe një variçe venat. 9. veshin ndonjë peshë.

Këshilla ime nuk do të heqë më shumë se dy paund. Më mirë të mbrojtur veten nga eksperimentet.
Për të dështuar shkëputje placentar, dhe dështuar më vonë. 10. Për të ndjehen të gjitha llojet e presionit mbi bark.

11. Shko në sauna dhe të marrë banjot e nxehtë. Me rritjen e temperaturës së trupit mund të ndodhë në të nënës dështuar. Pse marrin shans?

12. Bojë flokët duke përdorur një kimi të ndryshme.
Prisni kjo, të zëvendësojë flokët e vjetër për t'u ngjyrosur mjete natyrore, herbs të ndryshme (të vini një ton e dëshiruar), këna, husks nga qepë, etj

13. Duke qenë nën ndikimin e rrezatimit dhe rrezatimit ultravjollcë.

14. Për të përdorur çdo kozmetike që përmbajnë kimikate. Çdo nënë duhet të kuptojnë se
aplikuar në lëkurë krem, sprays, të cilat janë të mbrojtura nga mushkonjat, ticks.

Shumë nga këto produkte përmbajnë një substancë që, gjiri gjakun nëpër lëkurë, mund të shkaktojnë dëme të mëdha në sistemin e fëmijës nervor.
Më të mirë për të gjetur një mjet të sigurt. Konsultohuni me ekspertët.

15. Duke qenë në vende DPA shumë njerëz. Sidomos gjatë epidemive të infeksioneve virale.

Dua të paralajmëroj ju, i dashur nënë, që
i pamundur gjatë shtatzënisë, dhe kategorikisht,
te shoferi, pini alkool, tymi, betohem, britmë dhe të thirrur njerëzit. Unë ju këshilloj për të lexuar, të cilat mund të ju ndihmojë shumë për të mësuar dhe të identifikuar disa nga faktorët që ndikojnë në fatin tuaj dhe fatin e fëmijës së palindur. Ju mund të plotësoni harmoninë e tij tokësore e jetës së universit.
Në vend si horoscopes për të rriturit dhe fëmijët.

Ndoshta ju ëndërruar se ajo ishte interesante sonte? Në faqe ju mund të deshifroj ëndrrën e tij. Ju lutemi të kujdeset për shëndetin tuaj dhe fëmijën tuaj.