Çfarë duhet të bëni nëse flokët whipped


Manipulim kimike dhe termike e flokëve nuk është mënyra më e mirë të ndikojnë në shëndetin e tyre. Shpesh ata ndarë skajet që e dëmtojnë pamjen e përgjithshme. Çfarë nëse fillesat rrihej, lexoni në. Hapat.

1 Shkaqet e kësaj sëmundje është kujdes flokët e gabuar (i dëmtuar apo jo i përshtatshëm për llojin tuaj të shampo, një krehër metalike, tharje të dëmshme zgjedhur gabimisht tharëse në chat, ngjyrosur flokët, çamçakëz ose të përdorur terminale të ndryshme). Lyer me bojë mat fillesat e vështirë për të krehër, dhe disa për të shpejtuar procesin e nganjëherë vetëm të thyer off flokët, duke prishur strukturën e saj, por edhe të largohen nga rrënjët. Të gjitha manipulimet e flokëve këto reagon në përputhje me rrethanat.

Për të parandaluar flokët ndarjen, përdorni një krehër druri
2 Për të parandaluar tip stratifikimit flokët, krehër tyre me durim.


Mundësisht me përdorimin e krehër druri. Mos u mundoni për të kreh flokët e lagur si pas trajtimeve të ujit më të lehta për të dëmtuar jo vetëm thelbin, por edhe gjëndër e flokëve.

Nëse ju nuk doni të rritet tullac, ju duhet të gjallëroj deri 1520 minuta pas shampooing. 3 Kur tharje në çdo rast jo për të fshij peshqir dredha-dredha dhe gjarpërues fillesa.
Në qoftë se ju përdorni një tharëse flokësh për të shmangur djeg lëkurën dhe podpalivaniya flokëve nuk përfshijnë temperaturën maksimale dhe nuk zbatohen në njësinë kokë.

Mënyrat më të mira alternative. Fshij me një curls indeve dhe vetëm pastaj të përdorin një lagështi thithjen tharëse flokësh. Me pikëza fillesat e lagësht rekomanduara dridhen e ujit, apo të fluksit të ajrit të nxehtë prozhzhet flokët përmes. 4 gjatësi fillesat ndjekin.

Nëse vëreni shenjat e para razlohmachivaniyu flokëve fund podstryhyte. Për të vazhduar kjo ndodh përsëri rrugën më të mirë për të përdorur gërshërë të nxehtë para-nxehtë. Kthejeni fillesat në një pako. Split flokët domosdoshmëri vyb'yutsya e numrit të barabartë.

Rruhet bishtin e tyre 1 cm. Kjo procedurë jo vetëm që do të ndalojë procesin, por edhe për të parandaluar rikthim.
Si rezultat, procedura e strukturës nxehtë flokëve është përforcuar nga ngjitje skajet, kushtet për rritjen normale.

5 masë parandaluese për të zvogëluar këshilla numër luspa të trajtimit të flokëve është vajra aromatike. Më efektive kundër whipped përfundon ulliri, rodhe ose bajame. Këto vajra të eliminuar pasojat e përdorimit të shampoos, balms dhe kremra, thaj flokëve. Vënë ato në flokë dhe fshij në lëkurë një të vogël.

Veshin kapelë plastike të lartë dhe kokën të mbuluar me një peshqir.
Pas 30 minutash lani flokët shampon tuaj të rregullt.

6 Përdorimi përbërjen e duhur, hidhni të gjitha kremra alkoolike. Ndërsa sunbathing mbulojnë shall kreu, ose kapelë Panama.
Në asnjë rast nuk bëni flokët e thatë në një kapak të gomës. Të ftohtë Dimër është aq e keqe për flokët tuaj si diellin përvëlues.

Mos harroni kapele gjatë kësaj periudhe. Megjithatë flokët shpejt të mësohemi me maska ​​ushqyes dhe fondet duhet të jenë të përditësuar.

Është gjithashtu e dëshirueshme për të ndryshuar flokët e saj, dhe pastaj ndoshta ju do të harrojmë për skajet e gjata të ndarë! 7 këshilla forcojë maskë flokët ndihmë të veçantë.
Ata mund të bëhet në shtëpi pa nevojë për cosmetologists.

Përhapjen verdhë veze veze me një lugë gjelle vaj ulliri. Liberally lahen flokët. Shef përfundojë me celofan. Dy orë më vonë, pije me ujë të ngrohtë.
Maskë të dobishme dhe bimor me gjethet e ferrë, butë dhe nenexhik.

Merrni sasinë dhe bluaj barabartë deri qetë. Hidh 50 ML krem ​​të rënda dhe të shtoni 2 tbsp. l. niseshte. Të gjitha përzierje mirë dhe të aplikoni në flokë. Mbajë për 30-40 minuta. Pas procedurës pije me ujë të ngrohtë.