Çfarë nëse ajo dhemb mëlçisë


Pse mund të dëmtojë mëlçinë çfarë të bëjë, dhe nëse pyetja?

Fakti që ai është një kapsulë të veçantë organ. Çdo ndryshim në mëlçi mund të shkaktojë tendosje të kapsulë. Në kapsulë janë receptorët dhe shkaku dhimbje.


Simptomet e probleme të mëlçisë është se këto japin dhimbje në shpinë, qafë ose teh shpatull;
dhimbje të shfaqet pasi të keni ngrënë diçka skuqur, yndyror ose me erëza;
shpesh për dhimbje ndodh belching dhe hidhërim në gojë, si dhe shkelje të karrige. Edhe shikuar në të gjitha këto simptoma, ju nuk mund të them vetëm se ajo dhemb të mëlçisë! Në vazhdim të vetë-diagnozën dhe vetë-trajtimin e shëndetit të tyre, ju mund të kandidojë një tjetër sëmundje shumë të rrezikshme. Prandaj, dhimbje, i ngjan dhimbje në mëlçi, një nevojë urgjente për të parë një mjek dhe të ndjekin rekomandimet e tij për ndryshimet e jetesës dhe trajtimit.

Nëse jeni ende të shqetësuar rreth është mëlçisë, nuk është gjithashtu e rëndësishme të mos kandidojë sëmundjen, se si ajo mund të ndikojë në ciklin menstrual të femrave dhe impotencë në meshkuj. Kur ajo dhemb në kuadratin e djathtë e sipërme përmes mëlçisë, ajo mund të flasim për këtë apo gurë në fshikëz e tëmthit, dhe ndoshta - e procesit inflamator. Shumë pacientë ankohen për ethe, të vjella ose të përzier.

Duke përdorur ultratinguj mund të bëjë një diagnozë të saktë. Duke pasur dhimbje në mëlçi - çfarë duhet të bëjmë menjëherë të ndaluar të gjitha stërvitje, të kthehet në një terapist, dhe ai do të duhet të dërgoni anketën e gastroenterologe, hepatologists ose oncologist.
Sëmundja është e shoqëruar me dhimbje, në të mëlçisë;
abscesi mëlçisë. Pas kalimit mjekun ultratinguj do të përshkruajë trajtimin e duhur, dhe të rekomandojë një dietë të veçantë.

Ushqim për dhimbje në mëlçi në mëlçi ju lëndon - çfarë të bëni, si për të ngrënë? 5 Ushqimi për mëlçinë ndihmon të rivendosur funksionit të mëlçisë.
Fuqia e bazuar në përdorimin normal të proteina, fibra dhe një yndyrë të veçantë të reduktuar.

Jepini vetes pesë vakte. Hani formularin gjithë vetëm të zier apo e pjekur. Asgjë skuqur! Lejuar jo më shumë se 12 gram.
kripë në ditë.

Supave në supë perimesh, supë me qumësht me ujë;
Qull Hercules, hikërror;
Bukë vetëm vakt, gri;
Ju biskota, por nezdobne;
Pule, mish ligët (jo burgers!)
Peshk ligët të tilla si cod shafran, pike dhe cod. Çdo alkool! ;
Të gjitha ushqimet, e cila shtuar uthull;
Mëlçia, truri;
Kakao.