Çfarë nëse i sëmurë


Ndoshta ne duhet të fillojmë me faktin se arsyet pse ka pasur vjellje, mund të jetë shumë. Ajo mund të shoqërohet nga gripi, çrregullime të tretjes, urth, sëmundje lëvizje, helmim, shtatzënisë. Për të në mënyrë të sigurtë të hequr qafe manifestimet e tij është e dëshirueshme që të kuptoj se çfarë shkaktoi atë. Si të shpëtoj të përzier?

Nëse të përzier doli nga një erë të mprehtë ose gjatë udhëtimit të gjatë në det, sëmundje të përkohshme shpejt ai do.

Kur overeating dhe ndihmë grip me çaj nenexhik bimor dhe kamomil. Të përzier, urth ndodhur, do njëherë urth do të neutralizohet. Një sulm i fortë mundësisht të gënjejë dhe të qëndrojnë ende, ndonjëherë kjo është e mjaftueshme për të normalizuar situatën.


Mbështetësit e trajtimit mjekësor duhet të marrin pilula që do të lehtësojnë Statusi: Aeron, validol, benzocaine. Ju mund të përdorni mjetet juridike popullore të tilla si xhenxhefil. Fshij pastrohet rrënjë në një të vogël rende 1 h. L. pluhur marrë derdh një gotë me ujë të valë dhe të lënë të mbush për 20 minuta.

Çaj rezulton është i gatshëm për përdorim. Mint mund të punojnë mrekulli me stomakun tonë, ajo butësisht soothes dhe heq siklet e tij mur. Nëse keni nenexhik gjethe të freskëta, krijoj çaj me ta, japin një birrë të vogël dhe të pijë, shumë shpejt ju do të ndjeni lehtësim. Nëse ju nuk keni nenexhik time të freskët, pastaj përshtaten mints zakonshme. Frigorifer ynë është pothuajse gjithmonë një limon, tani ajo do të jetë shumë e dobishme, të prerë në copa të mesme dhe të mbuluar me ujë të valë.

Pije ftohur do t'ju ndihmojë të shpëtoj nga siklet. Nëse ju të përzier të shpeshta, ju mund të përgatisë një zierje seriozisht, ajo do të duhet të marrë 1 orë. L. gjethe nenexhik, leh lisi dhe celandine bar.

Herbs valoj në një enë të mbyllur për 10 minuta. dhe le të qëndrojë. Tendosje gati infuzion dhe për të marrë 3 deri në 5 herë në ditë në një lugë gjelle. Dhe këtu të përzier shkoi, tani ju mund të relaksoheni pak dhe hani.
Për këtë qasje ëmbël pak çaj me biskota, ju mund të pini një supë pak perimesh.

Pini shumë ujë për të pirë e pastruar mund të jetë mineral pa gaz. Ngopura dhe të skuqur të heqin dorë kohë. Gratë shtatzëna mund të shoqërohet me nauze nëntë muaj, por ajo manifestohet më fort në tremujorin e parë, ky fenomen quhet helmim gjaku.
Çfarë mund gratë shtatzëna për lehtësimin e sëmundjes në mëngjes? Së pari, ju duhet të pini shumë, sepse dehidratim dhe stomak duke shkaktuar vjellje.

Ideal për të pirë të paktën dy litra ujë në ditë, kuzhinier pije frutash, çaj brewed bimor, pini ujë jo të gazuara mineral, lëngje, para-holluar me ujë. Nëse ju mund të heqë dorë sheqerit në këto pije do të jetë e përkryer nëse jo, i bëjnë ato aq e ëmbël. A keni vënë re se një sulm ndaj toksicitetit duket odors të mprehtë, parfume, aroma, ngjyra, tymin e duhanit - shpëtoj shtëpinë tuaj të këtyre odors.

Unë shpesh të përgatisë darkë bëhet një problem, shpesh është mënyra më e mirë e ventilimit. Sëmundje mëngjesit mund të zvogëlojë ose të shmangur krejt nëse nuk marrë nga shtrati, vënë në gojës copë bukë ose të krisur.
Ngadalë hani furnizimet e tabelave dhe një gënjeshtër të vogël poshtë. Ju u përpoq shumë këshilla, por rezultatet pozitive nuk kanë arritur?

Atëherë ju duhet të konsultoheni me mjekun tuaj. Është e mundur për të përcaktuar shkakun e vërtetë të Sëmundjet tuaj duhet të kalojë një provim të plotë.
Mbi këtë bazë doktori diagnostikojnë dhe të vini deri për ju trajtim individual.