Si për të hequr puçrra fytyre


Nëse dëshironi të hiqni pimples në shtëpi - ka disa teknika të thjeshta por efektive për të hequr puçrra fytyre. Ju mund të mbështeteni një duzinë arsyet që provokojnë puçrra në fytyrë, por ndër më të zakonshme është dietë paekuilibruar dhe kujdesit të lëkurës të pahijshme. Nëse dyshoni se këto arsye kanë çuar në përhapjen e puçrra në fytyrën tuaj, menjëherë të marrë këshillat e ekspertëve në krahë dhe të fillojnë për të korrigjuar situatën. Hiq puçrra në shtëpi do të ndihmojë disa produkte që ne i përdorim dhe brendshme dhe të jashtme.

Po, lëkura jonë do të merrni gjithçka që ju nevojitet për të pimples zhduket shpejt ose aspak të shfaqet. Mjet i përsosur për të ndihmuar të hequr puçrra në shtëpi - kjo është e zakonshme në ujë të pastër e të paktën tetë gota në ditë. Konsumi i mjaftueshëm i ujit siguron trajtim në kohë të të gjithë trupit dhe lëkurës në veçanti, stimulon proceset rigjeneruese në të.

E njëjta ujë të pastër, por me një sasi të vogël uthull molle dhe lëng limoni (1 tbsp. Lugë në 1 litër ujë) mund të përdoret për umyvan përditshme. Vaj ulliri është e pasur në vitaminë E, e cila ndihmon të luftuar plakjen e lëkurës dhe vitaminë A, e cila përmirëson lagështi e saj. Prandaj, nutritionists rekomandojmë mënyrë aktive përdorin produktin për gatim, si dhe - për të pastruar lëkurën. Kjo procedurë pakomplikuar do të mbajë më shumë lagështi në lëkurë, sipas arabio. ru. Për të hequr puçrra fytyre, vetëm të marrë pak vaj ulliri në një top pambuku dhe fshij atë person, dhe pastaj hiqni mbetjet e leckë vaj.


Kjo maskë është treguar edhe pronarët e lëkurës me vaj, sepse vaj ulliri është zhytur mirë nga lëkura dhe të vënë në kohë. Green Tea - një mjet i shkëlqyer, MDM ju ndihmon të hiqni pimples dhe të bëhet e bukur. Pini çaj më e gjelbër, e cila është një burim i jo vetëm ujë por edhe catechin - një substancë që ka efekt anti-inflamator. Përveç kësaj, çaji jeshil është i njohur për vetitë e saj antioxidant, kështu që ajo mban lëkurën tonë rinor. Dhe si mund të ndihmojë të hequr pimples?

Simple - çaj të ftohtë e gjelbër, derdh atë në molds për akull në frigorifer. Për të hequr njollat, fshij fytyrën tri herë në ditë akull dhe tonet e lëkurës, dhe çaj jeshil - redukton inflamacion. shenitsa dhe arra janë të pasura me selen, e cila ndihmon në rigjenerimin e qelizave të dëmtuara dhe zhdukjen e shpejtë të puçrra fytyre.

Arra gjithashtu janë një burim i shumë të vlefshme për trupin e acideve yndyrore të pangopura, kështu që të jetë i sigurt për të hyrë rregullisht ato në menynë për lëkurën tuaj mbetet e qetë. Për luftë të jashtëm me puçrra fytyre, ekspertët rekomandojnë një maskë me grurë sprouted. Për përgatitjen e tij ju duhet të bluaj 2 lugë. lugë grurë, finely hekura 1 karrota, shtoni një 1 tbsp. lugë vaj ulliri dhe mjaltë dhe 5 pika vaj të pikoj bredh.

Dorëzimit trupi proteinë ofrojmë peshk dhe mish, të cilat kryesisht përdorin zier, e pjekur ose dyshe format. Por mish i gjallë mund të përdoret si një komponent për maskë, e cila gjithashtu do të ndihmojë në eliminimin e akneve.

Versioni i thjeshte e maskë shtëpi për të pastruar aknet - mish të grirë imët dhe e vënë atë në zonën e fytyrës e prekur nga aknet, për gjysmë ore. Gjithashtu punon mirë dhe një tjetër recetë - përzierje pak vaj ulliri i grirë dhe të verdhë veze veze rrahur, aplikoni në fytyrë me një shtresë të hollë për 20-30 minuta.

Çfarë tjetër për të parë në burrat online të kërkojnë temë Si për të hequr pimples. Në internet ju mund të gjeni me dhjetra e këshilla se si të shpëtoj nga puçrra fytyre, por që ato të punojnë dhe që është cheating i vazhdueshëm? Në mënyrë që të mos humbim kohë, të holla dhe frustrimit, vetëm lexuar këtë stuff, dhe gjithçka bëhet shumë e qartë.

Maskat - mënyra më efektive për t'u marrë me puçrra fytyre, veçanërisht në qoftë se ne do të thotë individëve zonë. Fakti se maskë është e lehtë për të përgatitur në shtëpi, kështu që ata në mënyrë efektive të luftuar puçrra fytyre në lëkurën tonë, kemi gjetur një studim të veçantë. Ajo rezulton se ka disa produkte që janë duke marrë në trupin tonë, provokojnë puçrra fytyre.

Çfarë lloj i ushqimit se sa ata mund të zëvendësohen dhe se si për të hequr ato nga efektet anësore trup kemi gjetur në dietë laboratorike. Beauticians dhe mjekët në një zë të thonë se në 99 rastet e puçrra fytyre nuk është duke folur për problemet e lëkurës dhe shëndetit të sëmurë e një organi të veçantë dhe lëkurë të na thotë ajo. Shih ku ju keni puçrra fytyre, dhe të shohim se ju thyen në trup. Vajra esenciale - një mjet i mirë në luftën tonë kundër akneve.

Fakti që nafta ka treguar rezultate më të mira kundër llojeve të ndryshme të skuqjen dhe se si të aplikoni këto substanca aktive që nuk dëmtojnë lëkurën, artikullin tonë të veçantë. Për fat të keq, nganjëherë problemi është jo vetëm të heqin qafe e puçrra fytyre, por edhe për të eliminuar njollat ​​e lënë pas nga ta. Çfarë metodat e produkteve të kujdesit të lëkurës do të lejojë që ajo të shpejt të bëhet i qetë dhe i shëndetshëm - kjo është material i veçantë i yni.

Nëse keni lëkurë të problemeve, e cila e pajis ju pimples dhe shpërthime të tjera do të ishte më mirë për të ndryshuar rregullat standarde të kujdesit të lëkurës për ata që së shpejti do të pastrohen probleme të lëkurës dhe, në këtë mënyrë, të jetë i shëndetshëm dhe të bukur. Ashtu si kjo? Tregoni miqve tuaj për këtë vetëm duke klikuar një buton në rrjetin tuaj social apo blog.