Si për të forcuar flokët


Si për të forcuar flokët tuaj? Kjo pyetje kërkon shumica e grave.

Ai nuk është i kotë, sepse flokët i fortë i ndritur dhe i trashë nuk është vetëm një shenjë e bukurisë femërore, por edhe një trup të shëndetshëm. Të gjithë ëndrra e pasurive të tilla, por për fat të keq jo të gjithë është.

Flokët ynë ekspozuar çdo ditë ndaj kushteve të ambientit, por mbi të gjitha shëndetin dhe bukurinë e flokëve të varet në shëndetin tonë të përgjithshëm. Le të flasim në këtë artikull rreth pikave kryesore që do të ndihmojë forcimin e flokëve dhe i bëjnë ato të bukur dhe të qëndrueshme. Si për të forcuar flokët Gjithkush e di se problemet e jashtme është një shenjë e trazirave të brendshme. Nëse flokët tuaj është i dobët, i vdekur, e shurdhër dhe bien, atëherë problemi është në trupin tuaj.


Më shumë gjasa diçka trupi juaj është i zhdukur. Ajo duhet të jetë një dietë të ekuilibruar. Çfarë është një përfshijë? Në menynë tuaj duhet medoemos të përfshijë numrin e kërkuar të proteinave, yndyrave dhe karbohidratet.

Theks i veçantë në proteina të bëni! Rregullisht hanë mish, peshk, djathë, arra, vezë dhe qumësht. Gjithashtu të përfitojnë nga perime të tilla si brokoli, kungull i njomë, bell peppers. Përfshini në vajrat tuaja cilësisë dietë të perimeve (ulliri, flaxseed, luledielli dhe misri).

Hani ato të freskëta si mbushje salads. Pranverë të jetë i sigurt për të marrë një multivitamin. Zgjedhja e kozmetikës tani është aq i madh që të shikojmë në të parë dhe nuk e di cila është blerë më mirë për të trajtuar flokët. Nëse ju nuk mund të vendosë ose nuk duan të shpenzojnë financat për produktet kozmetike, të përpiqet për të forcuar mjetet juridike popullore flokëve, të cilat janë gjithashtu shumë. Këto përfshijnë fërkim, maska, shpëlarje agjentë, të cilat janë në çdo familje.

Kjo dhe vajrat e ndryshme (sidomos pluhur dhe rodhe dhe), vezë, mustardë, qepë dhe maska ​​tjera. Këto mjetet juridike popullore, ne do të flasim në gazeta. Ushqimi i duhur dhe për të forcuar flokët që është e mirë, por jo e mjaftueshme! Nëse ju nuk e mbrojnë flokët tuaj nga ndikimi i jashtëm, të gjitha përpjekjet tuaja do të jenë në smarku. Bisedoni si dhe çfarë ju duhet për të mbajtur flokët të ruajnë bukurinë e tyre dhe shëndetin.

Abuzimi me kafe, përdorimit të alkoolit dhe duhanit tepër të nxehtë tharëse flokësh tharje ajrit, termoutyuzhki dhe curlers Thermohair. Tendosje e fortë, ekspozimi stresi i gjatë në diell pa kapelë. Përpiquni të përdorni balms flokët verore dhe Moisturizers.

Në qoftë se ju i përmbushni të gjitha rekomandimet dhe flokët tuaj vazhdon të bie, ju duhet të konsultoheni me mjekun tuaj. Shkaku i humbjes së flokëve mund të jetë sëmundje të ndryshme.

Në artikuj të ardhmen unë do të shkruaj për maska ​​të ndryshme të recetave që ndihmojnë forcimin e flokëve dhe të bëjnë ato të shëndetshme. 23 Përgjigjet për të Si për të forcuar flokët.