Si për të përmirësuar çehre


Face për të përmirësuar çehre Si të përmirësohet çehre që maskë për të përmirësuar çehre cosmetology konsideron shtëpi më efektive ky material. Më parë, çështja se si të përmirësohet çehre, i interesuar vetëm të jetojnë në qytetet e mëdha, por tani maskë për të përmirësuar çehre domosdoshmërinë për pothuajse të gjithë ne. Problemet mjedisore, dietë të varfër, mungesa e vitaminave të çojë në faktin se e lëkurës tuaj shumica e grave të duken pa jetë dhe e shurdhër. Për të rivendosur lëkurës ton, zgjuarsi, shkëlqim të shëndetshme, le të kthehet në shtëpinë e Cosmetology dhe të gjetur se çfarë maskë do të na ndihmojë të përmirësuar çehre.

Maskat që përmbajnë pigmente të ndritshme natyrore, janë mënyra kryesore për të përmirësuar çehre. Para së gjithash, ne do të doja të tërhiqja vëmendjen tuaj në maskë karrota, e cila është për shkak të carotene do të marrë ngjyrën e lëkurës natyrale. Procedura është shumë e thjeshtë fshij karotë të freskëta në një rende gjobë dhe shumë e hollë përhap shtresë mbi fytyrë, të mbajë 15 minuta dhe del me të larë me ujë në temperaturën e dhomës.


Edhe çehre më i ngopur mund të merret duke përdorur maskë kafe. Për ta bërë këtë, ju duhet për të ngrohur llum kafeje, rreth 4 lugë të jetë shumë në mënyrë të barabartë të shpërndarë në lëkurën. Hiq maskë pas çerek ore ai jo vetëm do të përmirësohet çehre, por edhe japin lëkurës një efekt prej kadifeje rrezitje.

Anëtarët e mëposhtme të produkteve tona të normimit të përmirësuar çehre maskë me shalqi. Nëse sezonin e shalqi, ju mund të kaloni të gjithë rrjedhën e maska ​​për të përmirësuar çehre. A kanë nevojë një ditë në një shumë prej 7-10 copë.

Të gjitha i thjeshtë elementar fytyrë tul ndarje dhe të mbajë për 20 minuta. Komente të mira nga gratë që testuar në një maska ​​të shumta për të përmirësuar çehre, mori maskë në birrë. Përbërësit: 50 oz. birrë, e verdhë veze veze, miell. Passion duhet të jetë aq shumë në një paste trashë. Koha e kaluar saj minuta fytyrë pesëmbëdhjetë, pastaj pije me përbërje të ftohtë ujë.

Për të përgatitur maskë tjetër që përmirëson çehre, ju duhet të trokas një vezë në formimin e shkumë të bardhë. Pastaj vezë arabio. ru këshillon shtoni 1 tbsp. l. salcë kosi dhe limon i shtrydhur fllad ose lëng portokalli. Të gjithë përbërësit përzierje mirë dhe të aplikoni në fytyrë, dhe pas 20 minuta pije me ujë të ngrohtë.

Kjo maskë është për të përmirësuar çehre dukshëm rifreskuar dhe për t'u dhënë lëkurës suaj një shkëlqim të shëndetshme dhe nëpërmjet hidratimit të thellë dhe të ushqyerit. Për të përmirësuar çehre, maskë e bukur e bollgur dhe qumësht. 1 c / l thekon derdh një gjysmë gotë qumësht të nxehtë dhe le të qëndrojë për 10 minuta për steaming. Pastaj, kullimin e lëngjeve të tepërta (nëse majtas), dhe bollgur mbaruar, shtoni 1 lugë. L. glicerinë dhe 1 tbsp. l. pure të freskët në manaferrat qull me miell misri (për ndonjë që janë në dorë).

Përzierje rezultuar përzierje mirë dhe të aplikoni në fytyrë për 20 minuta, pastaj pije me ujë të ftohtë. Kjo maskë është për të përmirësuar çehre nga bollgur dhe glicerinë moisturize lëkurës thellë dhe manaferrat do t'i japë lëkurës tuaj të gjitha vitaminave dhe ushqyesve të tjera që përmirësojnë ndjeshëm ngjyrën e fytyrës tuaj.

Për Natalia, të shqyrtojë maska ​​ngjashme për të përmirësuar çehre. Këtu ju shkruani se edhe përmirëson çehre maskë shalqi, por unë e bëri të sigurt për të sobstvennnoe përvojë që punon akullin edhe më të mirë shalqi. Nevoja për të lugë një lugë gjelle e tul shalqi, e vënë në një qese garzë dhe dëshirë e fortë. Lëng i mbledhur derdh në molds për akull dhe vënë në frigorifer. Në mëngjes një fuqi e tretë fshij fytyrën dhe qafën.

Kjo maskë jo vetëm përmirëson çehre, përveç kësaj tonet e lëkurës dhe forcon atë dhe heq linjat e bukura.