Si të hiqni bark


Si i ri, unë kam qenë i dobët dhe mund të zili e miqve të është ajo që unë dua dhe se si unë dua.

Por pas lindjen e fëmijëve mundësinë për të mos marrë yndyrë më la. Dhe jo një ditë kam vënë re se figura ime është e dobët. Kjo është kur kam marrë pjesë në të, si për të hequr barkun dhe anët. Së pari kam vendosur për të zhvilluar një gamë të plotë të sulmit mbi yndyrë të tepërt në zonat problematike. Pas leximit malin e letërsisë, kam bërë një plan për veten tuaj.

Së pari, ne kishim për të tërësisht të rishikojë sistemin e ushqimit. Në mënyrë që të humbasin peshë, ajo rezulton, ne nuk duhet të mohoj dhe të ulet në një dietë të rreptë dhe të hani më shpesh, por ngadalë. Unë kisha për të heqin dorë nga zakoni për të ngrënë dy herë në ditë, duke injoruar mëngjes.


Rekomandimet Vosled nutritionists unë organizoi një 4 - vakte. Në mëngjes ngrënë brewed shpejt qull me ujë të mjaltit. Të gjitha manualet që tregojnë se si për të hequr stomakun dhe anët janë këshilluar për darkë 2-3 orë para gjumit. Por në qoftë se ju vërtet doni të hani, është mirë që të bie në grep në fruta gjumit freskëta dhe perime, kefir pije apo kos, hani një sanduiç me mish ligët. Gjëja kryesore është të mos përzihen në ushqime të ulët-yndyrë, të cilat si rezultat ju hani shumë më shumë se zakonisht.

Mënyra më e lirë për të bërë të qartë se si për të hequr barkun dhe palët të përpiqen për të filluar duke e mbajtur atë aktiv. Fat fillon të tretem gjatë ngarkesës aerobic 20 minuta pas fillimit të ushtrimit (dhe çdo përpjekje fizike në parim!). Këmbë Simple fuqishme është një nga stërvitjet më të efektshme zhyroszhyhayuschyh. Ajo është gjithashtu e bukur dhe i madh.

Pra, është e mundur për të kryer një gjysmë ore në mëngjes dhe të përfundojë ushtrimin e saj drejtuar komplekse. Unë nuk më pëlqen për të kandiduar, kështu që e zëvendësoi atë në këmbë për të dhe nga puna në këmbë. Ajo doli një orë në ditë, e cila është e mjaftueshme për të filluar mekanizmin e humbje peshe. E gjithë puna në shtëpi gjithashtu nevojë për të ndaluar asistentë besimit elektronike dhe të fillojnë të bëjnë vetë një ritëm të fuqishëm.

Doli një pastrim të plotë e shtunë djeg më shumë kalori se sa një stërvitje orë në dhomë palestër. Gjatë fundjavës, familja ime ndërmori për të marrë jashtë në udhëtim të skive, patinazh, shëtitje në pyll, nga liqeni.

Edhe ski poshtë malit në një bagel me fëmijët djeg shumë keq kalorive shtesë atëherë më e rëndësishmja një ndjenjë të kënaqshme urinë! Për të tërhequr një figurë në vende të caktuara, kam përdorur një stërvitje T-Tapp. Parimi T-Tapp, kryej lëvizje të ngadaltë me tension të fortë të vazhdueshme të muskujve.

Preferencë dhënë gjarpërues ushtrime, theksoj mollaqe shtypni. Në këtë rast, pas 7 minuta para se të fillojë të klasit të djegur yndyrë, dhe muskujt shumë shpejt zënë hapin. Si rezultat, shifra është reduktuar në vëllim, trupi bëhet më e dendur në të prekur. Ushtrimet atëherë ju mund të bëni as, ju e dini, të fokusuar në bark dhe kofshët e rëndësishmja, të respektojnë parimin e T-Tapp në zbatimin e tyre.

Pas disa javësh kjo mënyrë e rezultatit të jetës nuk heziton të vijë.