Si për të shpejtuar metabolizmin


Si për të shpejtuar metabolizmin apo metabolizmin? Për trupin tuaj në vend të shpenzojë kalori shtesë që ju nevojitet për të shpejtuar metabolizmin.

Si të bëhet kjo? 1. Ushqimi i pjesshëm Ndani dietën tuaj të përditshme për 5 vakte (pjesë të vogla). Shefi në mesin e tyre - mëngjes dhe darkë. Intervalet midis vakteve nuk duhet të jetë shumë e gjatë - të përpiqen për të ngrënë çdo 2 orë 5-3 gradualisht, përndryshe trupi do të fillojë për të bërë rezerva për një ditë me shi.

Harrojeni për overeating natën dhe kurrë nuk kaloni mëngjes. Vakt i parë pas një gjumë të gjatë shkon i tërë trupi do të jetë plot energji dhe (menu shembullore mëngjes mund të gjenden në faqen tonë të internetit në sistemin e furnizimit). Mundohuni të hani plotësisht, duke përfshirë në dietën tuaj të gjitha vitaminat esenciale, minerale, mikro dhe elementet makro. 2. Uji. Pini shumë ujë (1, 5-2, 5 litra në ditë).


Uji - bazë për metabolizmin përshpejtuar. SHËNIM: Nëse trupi juaj ka mungesë të ujit, mëlçisë fillon të plotësoj rezervat e saj, në vend se të djegur yndyrë. 3. Sleep. Get mjaft gjumë dhe normalizes metabolizmin.

Gjatë gjumit, qelizat e trurit janë të përditësuar, dhe trupi është restauruar pas një ditë e vështirë. Ideal - 8 orë gjumë. 4. Duke ecur në kalit në ajër të pastër dhe për të mbajtur në gjendje të mirë sistemin kardiovaskular dhe pasurojnë trupin me oksigjen.

5. Lëvizja e rregullt. Shkarko atë muskujt - të humbni yndyrë!

Muskujt konsumojnë më shumë energji se sa yndyrë. 500g muskujve djeg rreth 40 kalori në ditë edhe në qoftë se ju të relaksoheni. Një ind yndyror - vetëm 2 kalori.

Të ndjehen të ndryshim! 6. Massage. Kjo është një mënyrë e madhe për të luftuar celulitin. 7. banja dhe sauna ka një efekt pozitiv në të gjithë trupin dhe i jep chustvo lehtësi. 8. douches.

Artikuj që kanë lidhje: Shpejt Lose Weight - të drejtë ose të rrezikshme. Këshilla për humbje peshe duhur Pse dhe si për të fituar në masë të muskujve?

Gabimet në dietë