Si whipped flokët


Nëse flokët përfundon posekli - asgjë që ju mund të bëni, mos ngjitur kupën e thyer.

Por pas shkuar në berber dhe grooming, të tilla si gërshërë të nxehtë, ju duhet të bëni parandalimin. Mos kreh flokët me lagështi, të paktën për të mbajtur ato të lirshme jo, e ekspozuar ndaj erës së ftohtë dhe diellit të nxehtë, jo pikturuar. Por e gjithë kjo hollësi në artikull. Dhe ky artikull do të përqëndrohet në maskë e flokëve që flogged. Përfundon Split nevojë për të ushqyer dhe moisturize.

Ju në shampoos pa ndihmëtarë (në qoftë se ju ende besojnë në reklama). Mjetet për flokët përfundon atje, ata janë vënë në skajet, duke mbuluar ato me një film mbrojtëse, zam dhe duke e bërë atë më të dendur, elastike në dukje. Në fakt, ju mund të vëreni se ata të shkaktojnë flokëve përforcuar seksion të thatë. Por përdorimi është e inkurajuar. Këshilla kujdesit automjeti i parë flokëve - maskë vaj.


Këshilla të lartë të kujdesit të flokëve. Ata thjesht mund të vënë në këshilla e flokëve dhe të lënë sa më shumë të jetë e mundur - për shembull, gjatë natës. Një disa pika do të jetë e mjaftueshme, ata do të bëjë punë, nuk e vënë vaj me tepri - vetëm fshij disa pika të naftës në duart tuaja dhe butësisht për të shpërndarë këshilla. Vaj mund dhe nuk lani nëse nuk prishin pamjen e flokëve.

Çdo maskë e mirë për flokët me vaj mbaron - me rodhe, pluhur, vaj bajame ose ndonjë tjetër. Nxehtësia e naftës, të vënë të gjithë gjatësinë, fshij në rrënjët, duke marrë këshilla kujdesit të veçantë. Cover kokën me mbyllur plastike dhe një peshqir, le të ulen për një orë apo më shumë mund të jetë gjatë natës. Tërësisht shampo pije mund të kenë nevojë për të nxjerrë, kokën tri herë. Nëse ju bëni një maskë që thahet këshilla (si mustardë), gjithmonë lyej skajet e naftës së flokëve.

Efekti i mirë është dhënë një maskë me kos, qumësht kosi ose kos. Vendos produkt qumështi mbi të gjithë flokët e gjatësi përfundon mbushur tërësisht. Uteplit dhe të lënë për 30-60 minuta. Pije shampo dhe pije me ujë me lëng limoni.

Krem dhe maskë flokët ulliri që flogged. Dy lugë salcë kosi e përzier me një lugë gjelle vaj ulliri. Aplikoni të gjithë gjatësinë e flokëve për një orë, pije shampo.

Përdoreni këtë maskë një herë në javë për parandalimin e mbaron ndarë. Kefir, e verdhë veze veze, lëng limoni. Në një gjysmë filxhan kos të shtoni vezë e verdhë veze dhe një lugë gjelle lëng limoni. Aplikoni përzierje mbi të gjithë gjatësinë e flokëve, të ngrohtë dhe të lënë për gjysmë ore, pije me shampon. Maska e bukuroshe.

Peaches ofron zbutjen efekt në flokë, duke mbyllur shkallët e flokëve, i jep shndrit. Fshij bukuroshe në një rende gjobë dhe qull me miell misri dhe që vënë nga të gjithë gjatësinë e flokëve për gjysmë ore.

Maska e këna pangjyrë. Një çift i lugë këna ngjyrë të krijoj një sasi të vogël të ujit të vluar, ose supë perimesh (kamomil, thupër, nenexhik) për të marrë një qëndrueshmëri të butë. Lini maskë të qëndrojë për 20 minuta, pastaj të shpërndarë në të gjithë gjatësinë e flokëve për gjysmë ore. Shpëlaj mundur pa shampon. Zgjidhja e mjaltë - kjo është një recetë e pazakontë për skajet e flokëve.

Shkrihet 1-2 teaspoons e mjaltë në gjysmën e një gotë të pastër, por jo ujë të ngrohtë ose supë e bimëve (kamomil, thupër, nenexhik). Pastaj mbledhin flokët me duart e tij dhe skajet më të ulëta të një zgjidhje e mjaltë për disa minuta. Shpëlaj me shkumës me ujë është e nevojshme. Panthenol përkryer rikthen flokët e dëmtuar, duke i bërë ata të butë, me shkëlqim, i pastër. Barishte për shpëlarje.

Flokët Split është e rekomanduar për shpëlarje zierje e kamomil, nenexhik, dhe thupër. Vetëm kjo duhet të bëhet menjëherë pas larjes, jo se kohë më vonë, kur thatë nga flokët. Hidratues rregullt dhe ushqimin e flokëve gjatë gjithë gjatësisë parandalon seksionin këshilla dhe të lejojë që të rriten flokët të gjatë të bukur, me i zoti, këshilla elastike!

Artikull interesant:.