Për të përfunduar porsalindur


Në çfarë pozicioni për të fjetur porsalindur?

Paqësore, i shëndetshëm, i thellë dhe i ëmbël ëndërr foshnje e porsalindur në mesin e faktorëve të tjerë varet nga pozicioni në të cilin fëmija fle. Ndërsa ai mund të rrokulliset veten e tij, dhe arrin në përfundimin se të fle për mom ose baba.

Pas lindjes, fëmija mësohet me mjedisin e ri, rikthen forcën dhe mëson. Në fillim fëmija fle shumë.


Duke qenë në krahët e Morpheus, fëmija rritet, zhvillohet, analizon dhe e kujton atë që ka parë dhe dëgjuar. Përveç kësaj, faza e gjumit të thellë, fëmija i prodhuar hormon të rritjes. Për fëmijë fjetur mirë, nëna ime bathes atë në barishte bën masazh, gji gjatë natës dhe këndon një ninull. Megjithatë, duket se qëndrimi i gjatë gjumit luan një rol të rëndësishëm. Fjetur në bark Ka dëshmi se duke fjetur në barkun tuaj mund të shkaktojë SIDS (i mitur papritur sindromi vdekja).

Megjithatë, shkencëtarët nuk kanë qenë në gjendje për të sjellë në të dhënat dhe bazën e dëshmi nuk e konfirmon ato. Në të njëjtën kohë, pozicioni i gjumit fëmijës në barkun tuaj ndjehet i sigurt. Ai ishte i rehatshëm, ai fle në netë. Kur ju fle në muskujt tuaj të barkut të fortë mbrapa, qafë dhe sup brez.

Shtrirë në stomak rrit fëmijën trup pak më të ulët, duke rezultuar në rrjedhjen e përmirësuar të gjakut në tru. Këmbët me fëmijën janë në pozicionin e duhur fiziologjik ata janë të edukuar gjerësisht që është parandalimi i dysplasia hip.

Hugging pak trupin për krevat fëmijësh të ngrohtë, fëmija humbet më pak nxehtësi, kështu që nuk do të ngrijë. Përveç kësaj, traktit gastrointestinal në pozitë në bark është aktiv, qumështi është zhytur më mirë, më pak të shqetësuar për dhimbje barku. Ajo duhet të mësojë bark fëmijën tuaj të paktën gjatë gjumit gjatë ditës. Fjetur në shpinë, ndërsa gjumi në fëmijë tuaj mbrapa mund të lëvizin lirisht krahët dhe këmbët dhe kthyer kokën. Megjithatë, lëvizja e sapolindur ndërsa prerja dhe të pakoordinuara, sepse fëmijët shpesh zgjoheni veten trajton dhe kruarje fytyrën e saj.

Në kohë thonjtë e prerë fëmijë. Ju gjithashtu mund të përfundojë trajtuar nuk është fort pelenë brenda natës dhe këmbët e lirë për të lënë. Imitim përqafimi i butë përmirësuar fëmijën gjumit.

Ju nuk mund të vënë fëmijën përsëri, në qoftë se ai vuri çurg. Kështu që Kremlini të jetë e vështirë për të marrë frymë, sepse mbivendosja nasopharynx fryrë fyt. Fjetur në anën e Rregulloreve në anën e më të zakonshme për foshnjat që shpesh burps.

Në pjesën e pasme të peshqir Vendos fëmija mbështjellë, batanije ose jastëk-jastëk të veçantë. Atëherë ajo nuk do të jetë i mbështjellë në shpinë të tij. Vetëm të ndryshojë pozicioni i foshnjës çdo herë konkluduar shtratin e tij në anën tjetër. Fjetur në pozicionin e fetusit për disa kohë pas lindjes së fëmijës do të përpiqet për të pranuar një pozicion në të cilin ai kaloi muajt e fundit: pull këmbët në bark dhe mjekër presion për të trajtuar.

Por në fund të muajit fëmijës është një veprim larg nga ky pozicion. Nëse jo, duhet të vizitoni pediatrin dhe për të eleminuar hypertonicity muskujve te fëmijët.

Kushtet për gjumë të ëmbël 1. Mos e mbështjell me pelena fëmijën. Kur fëmija fort në spovyyte leckë, ai pushon të ndjehen këmbët e tij dhe trajton, fillon të qajë dhe nervor.

Fëmija është përkeqësuar qarkullimin, ekziston një rrezik i hipotermi. Vënë më mirë në kominoshe pambuku fëmijën tuaj, batanije dhe në vend që të përdorin një zarf ose zip gjumi qese, e cila fastens me një hallkë pallto dhe shtrihet në pjesën e poshtme. Kështu fëmija do të mund të lëvizin lirshëm dhe nuk do të shfaqet gjatë natës. 2. Fëmijët nuk kanë nevojë për një qese, nuk e vë dhe i mbështjellë pelena nën krye të tij.

Më mirë një ashensor pak ose një dyshek grazhd me ballë krevati, këmbët tucked nën një pjatë të vogël. 3. Nëse është e mundur, mos nënshkruani fëmija për të fjetur e drejtë pasi të hahet. Jap atë për të vjella, diarre në kolonën e dorës. Po, dhimbje barku Mos u shqetësoni foshnjen gjatë natës, dhe ai do të fle mirë gjatë natës. , Autor i blog.