Sa shpesh mund të ngjyroset flokët tuaj


Sa shpesh mund të ngjyroset flokët tuaj? Shumë gra shpejt ose më vonë të fillojnë të shqetësohen për këtë çështje. Për çdo pikturë kjo e flokëve provë.

Prandaj, në mënyrë që të mos shkaktojë dëme serioze në flokët e kokës, është e rëndësishme të dini se si shpesh ju mund të ngjyroset flokët tuaj. Kuptohet tendencë e natyrshme e grave në bukuri. Secili nga ne përpiqet të duken si tërheqës eksperimente me syve të tij. Për t'u ngjyrosur flokët është shumë e zakonshme dhe popullor në mesin e grave.

Pothuajse çdo grua përballet me një dëshirë për të ngjyroset flokët e mi. Shumë e bëjnë këtë vazhdimisht. Prandaj, është e nevojshme të dinë se pikturë është një efekt kimike në flokë. Dhe jo vetëm flokët, por edhe në lëkurën e kokës.


Shmangni ekspozimit të tepërt të kimikateve. Ne nuk po flasim për ngjyra natyrale e flokëve.

Këna dhe Basma butësisht dhe me kujdes lyer flokët. Ngjyrat e flokëve të përmbajnë komponente të rrezikshme të tilla si.

Amoniaku është e flokëve dhe hidrogjeni shumë prishur peroksid dries ata në masë të madhe. Grupi i parë është bojë rezistente. Ato përmbajnë një lloj të amoniakut ose peroksid hidrogjeni.

Më i lartë përqendrimi i peroksid hidrogjeni, më të fortë ngjyrë lightens dhe efekt më agresive në flokët e kokës. Ekspertët e ngjyra të tilla rekomandojmë përdorimin jo më shpesh se një herë në çdo dy muaj e gjysmë. Grupi i dytë është ngjyra më pak rezistente bojë me përqendrim të ulët të peroksid hidrogjeni. Ato ndikojnë në flokët më të butë dhe shpejt larë. Këto ngjyra mund të pikturuar flokët jo më shpesh se një herë në muaj.

Grupi i tretë - hije shampoos. Ato gjithashtu përmbajnë amoniak, por në sasi të vogla, kështu që ata mund të përdoret çdo dy javë, por jo më shumë. Ata nuk janë mjaft aq i pafajshëm, sa më shumë, kështu që ju nuk duhet të abuzojë ato. Nëse ju bojë flokët në shtëpi, pastaj zgjidhni ngjyrë e flokëve bojë cilësinë e komponentëve të kujdesit, dhe në mënyrë rigoroze të ndiqni udhëzimet e aplikimit. Jo peretrymuyte bojë në flokë, ajo vetëm mund të dëmtojë ata.

Bukuri regrown vetëm rrënjët pa vrarë të gjithë gjatësinë e bojës për të një herë jo flokët overdry. Për të rifreskuar ngjyrën, aplikoni hije shampo. Dhe ashtu si çdo plaçkës ngjyrosur flokët, ju duhet të rivendosjen e tyre duke përdorur shampoos të veçanta, balms dhe serums që përmbajnë një lloj keratin. Përdorni maska ​​dhe në qoftë se ju ngjyrosur flokët, u përball me një problem të tillë. Është e rëndësishme që të marrë komplekset multivitamin, dhe të përfshijë në ushqimet tuaja dietë që i japin flokëve elasticitet, smoothness dhe të shkëlqejë.

Hani më shumë bishtajore, drithëra me krunde, peshk, pule, qumështi dhe produktet e qumështit, frutave dhe perimeve, dhe ulliri dhe gjalpë që përmban acide yndyrore esenciale. Përjashtojë nga yndyror tuaj dietë, ushqim skuqur dhe pikante dhe alkool, kafe dhe sodas.

Pije e ëmbël në sasi të kufizuara. I kushtoj vëmendje për pamjen tuaj, por shikuar nga fakti se, për hir të bukurisë, të mos dëmtuar shëndetin e tyre. Të jetë e mirë! "Ngjyrë në modë flokët në shtëpi. Nga toning në përfundim "të autorit N. Kulichkin.

Libri përshkruan strukturën dhe llojet e tsvetotipah flokëve. Për informacion mbi se si të zgjidhni ngjyrën e duhur, të prerë dhe styling përshtatshme. ; Mjetet dhe metodat e vendosjes dhe përzgjedhja e hairstyles për njerëz të ndryshëm. Plotëso formularin më poshtë dhe pastaj klikoni "Get këtë libër! ". Para se të postës do të lutemi identifikohuni, të cilat ju do të duhet për të konfirmuar abonimin tuaj duke klikuar në linkun e theksuar (nëse nuk letrën, të jetë i sigurt për të kontrolluar dosje "spam e"). Nëse keni diçka për të shtuar për këtë temë, ose ju mund të ndajnë përvojat tuaja, ju lutem të jetë i sigurt që ju të lënë një koment.

Dhe në qoftë se ju ka pëlqyer artikull, ju lutem ndani me miqtë tuaj duke klikuar në rrjetet sociale. Nëse ju regjistroheni për përditësime të faqes, atëherë nuk do të humbasë një artikull të ri dhe për të marrë atë në këtë post! Përcaktoni llojin e flokëve. Shkaqet e humbjes së flokëve të femrave.

Mos harroni të tregoni miqve tuaj!.