Produktet e hedh lëng Çfarë gjakut


Trashë gjak - një problem. Rritja e viskozitetit të gjakut është shumë më shumë se çdo gjë, duke çuar në mpiksjen e gjakut në enët e gjakut dhe zemrën për sulm në zemër, atherosclerosis, probleme me tension, përkeqësimit të veshkave, mëlçisë dhe shëndetin në përgjithësi.

E gjithë kjo faji ngarkesë e madhe në muret e anijes është e ruajtur në yndyrë e saj të kondensuar gjakut. Pra, jo detyrë pak e zakonshme e mbijetesës është një shqetësim për gjendjen e tanishme nëpërmjet venat e jetëdhënës ujë. Le të sqaruar fillimin. Pse gjaku është i trashë? akumulimin e kolesterolit "të keq", që çon në dëmtim të enëve të gjakut; mosfunksionimit të mëlçisë, që rezulton në përbërjen kimike të plazmës ndodhin devijim rrisin viskozitetin e saj; Abuzimi niseshte dhe ushqime yndyrore.

Gjaku duhet të pastrohen dhe të hollë. Dhe mos menjëherë të drejtuar në farmaci, për të arritur këtë qëllim do të ju ndihmojë use the në renditjen e saktë, pa të cilat ajo nuk mund të bëjë asnjë ditë të jetës - ushqim. Cilat ushqime janë në gjendje të hollë gjaku? Ujit.


Në ujë të pastër (të paktën 1-2 litra në ditë) janë të rekomanduara për të përdorur çdo lloj të TEAS bimor dhe lëngje. Perime, fruta, manaferrat.

Gooseberries dhe luleshtrydhe, qershi, raspberries, Kastrati, pjeprat, kungull, domate, tranguj, panxhar, patëllxhan, kungull i njomë, kungull, turnips, agrume (sidomos limon), kumbulla të thara, currants bardha e të kuqe mollë, rrush të errëta. Erëza. Xhenxhefil, hudhër, piper të nxehtë, etj kanë antikoahuliruyuschim forcë të fuqishme.

Ushqim deti (peshk, alga deti dhe si.) Përmban i dobishëm për amino acidit në gjak taurine.

Megjithatë, kur i gatuar vlera e tij është jashtëzakonisht e reduktuar. Li (në tavolina. L. përditshme) dhe vaj ulliri i rafinuar ul nivelet e kolesterolit, duke liquefying gjak.

Arra (arra, cashews, bajame), përveç shumë të ushqyesve, gjithashtu përmbajnë një tepricë e amino acidit arginine, i cili është i përfshirë në formimin e oksidit nitrik, i cili zvogëlon koagulimit të gjakut. Në ditën është e këshillueshme për të ngrënë arra 30 dhjetor. Germinated fara gruri. Pyes veten ilaç për çdo sëmundje, ndër gjërat e tjera përmbajnë vitaminë E, e cila rrit efektin e anticoagulants.

Ju mund të hani në ditë, 1-2 tavolina. l. farë të tilla, dhe edhe më mirë në qoftë se ata të thatë, bluaj në një mulli kafeje dhe shtoni të gjitha ushqimet nga dietën tuaj është konsumi thelbësor rregullsinë e këtij produkti të fortifikuar. Qepë të freskëta dhe hudhër gjak hedh lëng, të ndihmojë "identifikojnë" me kolesterol dhe të mbrojtur kundër sulmeve sistemeve enzimë të radikaleve të lira. Rezultatet e dukshme mund të arrihet duke ngrënë gjysmë bulbs mesatare ditore ose karafil të hudhër.

Piper i ëmbël dhe i freskët (të paktën një në ditë) kusht reinkarnuye e mureve të enëve dhe lehtëson pėrshkueshmėrisė e rrjedhjes së gjakut nëpërmjet tyre. Domate. Gjithashtu domate lëng dhe salcat përmbajnë një substancë që redukton koagulimit të gjakut dhe trombozës Uljen e rrezikut.

Shënim: më lartë janë të mira për produktet e gjakut janë të ngrënë më të mirë të freskëta, por në çdo rast jo i skuqur. Në një çikë, ju mund të vlim, të vënë jashtë, piqem ose kuzhinier për një çift.

Plus, sa e rëndësishme është të dini rreth produkteve, hedh lëng gjakut, kështu që duhet të kemi një ide të cilat ushqime mundësisht të refuzojë. Kur rritur viskozitetit të gjakut dhe një risk i lartë i formimit trombo, duhet të përjashtohen nga dieta e bananeve, të kufizojë konsum tuaj e perimet me gjethe, kos, alfalfa, vaj sojë dhe vaj peshku. Të gjitha këto produkte janë të "jetuar" vitaminë K, e cila komplikon veprimin e anticoagulants dhe droga të tjera të dobishme për gjak.

Zemra është një çështje shumë e rëndësishme. Po aq probleme të rëndësishme të përshkruara në. Picking Up!.