Cilat ushqime djegur dhjamin


Asparagus apo asparagus - jo vetëm të ulët kalori (21 kalori në 100 gram) dhe bimë vysokomodnoe (asparagus rritet në këtë mënyrë). Mungesa e dëmit është gjysma e betejës. Kjo është një nga ushqimet që ndihmojnë të djegur yndyrë.

Në kontrast me të njëjtat trangujve diete, asparagus është e pasur me fibra dhe vitamina tretet shpejt A, C, E dhe K. Së bashku ata të stimulojë metabolizmin. Po aq i rëndësishëm është fakti se asparagus tregon trupin e lëngjeve të tepërta. Thjerrëzat gjetur jo vetëm për hinduve dhe VEGJETARIANËT tjera. Kjo është një mish perime i vërtetë zëvendësim, proteina dhe hekur në thjerrëzat më shumë se mish.

Për asimilimin e proteinave, trupi konsumon shumë energji është nga rezervat e veta të majme. Mangësi hekuri është i mbushur jo vetëm dobësi dhe zbehje, por ngadalësuar metabolizmin.


Dhe kjo nuk është e gjitha. Ai përmban të fibër rrumbullakët bathë përmirëson traktin gastrointestinal, largon toksina pektin, bioflavonoids nivelet e sheqerit në gjak të ulët. Megjithatë Karbohidratet në thjerrëzat shumë.

Duke refuzuar nuk ia vlen, vetëm hani atë në mëngjes dhe jo më shumë se tre herë në javë. Oysters - një tjetër produkt për të djegur yndyrë - janë shpëtimi i vërtetë për të gjithë ata që janë të shikuar peshën e tyre. Në një duzinë clams përmban vetëm 100 kalori dhe 2 gram yndyrë. Dhe ata janë burim i pasur i zinkut.

Elementët gjurmë redukton dëshirat sheqer, veçanërisht gjatë PMS. Proteinat e qumështit të përfshira në kefir, kos dhe djathë, të rritur nivelin e hormoneve në calcitriol trupit, e cila është jo vetëm përgjegjës për kalcium dhe fluori, por gjithashtu inkurajon qelizat për të djegur yndyrë. Veprimi rritur proteina dhe bakteret miqësore probiotics.

Ne vetëm mund të vëzhgojnë një numër kushtesh: prodhimet e qumështit duhet të skremuar (nga rruga, atëherë ata do të jenë më shumë dhe kalcium) dhe pa fruta e ëmbël, manaferrat, sidomos shtojcave çokollatë.