A mund të hani pas ushtrimit


Gjithkush e di se atletët të planifikuar me kujdes dietën tuaj për të vendosur rekorde të reja dhe të reja. Dhe çfarë lidhje me njerëzit e zakonshëm? Ju provoni të zgjidhni sportive trajnimit 30-60 minuta në ditë.

Pra, nëse ju doni të shqetësohen për çfarë për të ngrënë para dhe pas ushtrimit? Megjithatë, ka disa përparësi në të kuptuarit se si funksionon trupi juaj dhe çfarë ajo ka nevojë për ndikimin maksimal. Rregulli bazë i humbje peshe shëndetshëm është: duhet të hani më pak kalori se sa keni shpenzuar, por të paktën duhet trupin tuaj për të punuar siç duhet. Pjesë Size, pritja dhe përmbajtja e saj pas dhe mund të luajë një rol të rëndësishëm në nivelet e energjisë në klasë, duke përfshirë se si shpejt trupin tuaj rimëkëmbet dhe nëse kalorive ngrënë përdoren si lëndë djegëse ose ruhet si yndyrë. "Ushqimi Online" do të ju them se kjo është e nevojshme për të ngrënë dhe pirë për përfundimtare sportive trajnimit! Lexoni këtë artikull me kujdes, me të vërtetë nuk mund të them deri sa të ndodhë kjo në të vërtetë.


Personi mesatar në orën e stërvitje me intensitet të mesëm të humbasin rreth 1 litër lëng. Kështu që ju vetëm duhet të pini të paktën 500 ml ujë të pastër pas ushtrimit (20-30 minuta pas shkolle) për të ndihmuar trupin tuaj të shërohen siç duhet. Nëse kushtet e motit apo tiparet e trupit tuaj, ju djerse shumë rregulla, ujë duhet të pini edhe më shumë. Ju duhet gjithashtu të marrin në konsideratë faktin se së bashku me djersën nga trupi "shkojnë" dhe mineraleve të ndryshme, kështu që duke pirë më shumë se 2-3 gota e ujit pas një stërvitje, ne rekomandojmë që edhe ju të konsumojnë ndonjë pije sportive (që përmban elektrolite). Nëse ju normalisht harchuyeshsya sipas rekomandimeve tona dhe ukladayeshsya në korridoret e rekomanduar që ju pret programin tonë, në përgjithësi, ju jeni të mirë.

Por mos harroni se pas trajnimit shumë njerëz duan për të ngrënë, dhe në këtë kohë ata fillojnë të përdorin produktet, nuk ka nevojë për trupin e tyre. Kequshqyerja pas ushtrimit (të shkaktuar nga uria) mund të ndikojë negativisht trupi është djegur yndyrë në vend (për rimëkëmbjen e muskujve), fillojnë dyqan e tyre. Neni gabim ose gabim? Ju lutem e di.

Artikulli u shtua: 12. 09.

2010 Neni pronësi "Diet Online". Çdo letër e noterizuar.