Mund mëlçisë pleqsh


Në muajt në vijim lindjen e një nënë pleqsh fëmija duhet të jenë veçanërisht të kujdesshëm për të shikuar dietën tuaj.

Feeding nënën lactating duhet të jetë një të plotë dhe të ndryshme. Megjithatë, disa ushqim për herë të parë duhet të abstenojnë. - Dardha, rrush dhe lëng nga to; - Gruri (bukë e bardhë, bukë, buns në miell gruri). Unë kam qenë në muajt e parë të djalit të jetës kishte për të ndjekur një dietë të rreptë. Në prirjen e birit tim në diatez, ai freskohet në çdo gjë: Shop për lëng, pelte me tulla, kos me mbushëse, nëse cookies.


I kishte madje plotësisht braktisin miell bukë dhe të gjitha hazyky sepse fëmija ishte torturuar. Një mom të njohur për të njëjtën arsye u desh të braktisë patate. Për mua, dhëmb i ëmbël, një ndalim në çokollatë dhe ëmbëlsirat ishte një torturë e vërtetë. Shpëtimi ishte mollë bllokim e nënës sime dhe marmelatë. Një tjetër djali nuk përgjigjet për bllokim qershi, megjithëse kjo mund të duket, sepse qershi të kuqe. - Qumësht, kos, djathë (në mungesë të një fëmije alergjik të proteinave lopë); - Frutat (përveç mollë të kuqe, agrume, rrush, dardha); - Tea.

Makarona dhe patate në disa raste mund të shkaktojë rritjen e prodhimit të gazit në të fëmijës, kështu tre muajt e parë të ngrënit duhet shikuar me kujdes reagimin e fëmijës. Një nënë pleqsh duhet të jenë të kujdesshëm me kastravecat serrë parë dhe domate, si ata mund të shkaktojë diarre te fëmijët. Konsumi i tepruar i arra, megjithatë, mund të shkaktojnë kapsllëk.

Edhe pse 2-3 arra në ditë do të përmirësojë përmbajtje yndyrë të qumështit të gjirit. Pas tre muajsh, ju gradualisht mund të futur një produkte pak ndaluara, shikuar me kujdes reagimin e fëmijës.

Në gjysmën synishkinyh mi moms ushqyerit dietë kanë përfshirë disa çokollata në javë, normale (jo haletnoe) biskota. Një vit pas lindjes së një djali, kam ngrënë çdo gjë që kam kërkuar, madje edhe pies e skuqura, dhe nuk ka reagime negative janë vërejtur me të birin.