A mund të pini Kombucha, dhe si për të pirë


Në Japoni Geisha pijshëm Kombucha për të ruajtur harmoninë e formave dhe bukurinë e lëkurës. Ata shpëlarë flokët pas larjes ata të jenë me shkëlqim dhe i butë.

Hulumtimi i kryer mjekësor zbuloi se intensiteti krijoj çaj rrit metabolizmin, duke treguar efekte antimicrobial dhe anti-inflamator, stimulon sekretim e toksinave. Pini kërpudhat çaj veçanërisht efekt pozitiv në traktin gastrointestinal. Në qoftë se ju pini atë rregullisht, përmirëson tretjen, reduktuar ose plotësisht zhduken inflamacion, bakteret e dëmshme janë shkatërruar dhe restauruar microflora shëndetshme.


Infeksionet e mira Kombucha zorrëve dhe helmimit, kolit zgjatura, tretje çrregullt dhe kapsllëk. Kombucha është shumë i mirë për anginë dhe grykët kronike, ju duhet të pije fytin e tij shpesh, dhe rezultati do të jetë më mirë në qoftë se ajo përdoret një dhjetë dhe një pije të ngrohtë. Pije çaj kërpudhat mund të lani djegie dhe plagë të shkatërruar infeksionit dhe shpejtësi shërimin.

Burn shpejt dhe nuk do të të lë mbresë. Kjo pije mund të ulur kolesterolin dhe presionin e lartë të gjakut, në qoftë se ju pini një gjysmë gotë një orë para ngrënies 3 herë në ditë. Pini kursin më të mirë të tre javësh. Ju nuk mund të pini çaj kërpudhat në pacientët me ulcerat stomak, diabeti dhe rritjen e aciditetit të stomakut.

Mbani në mend se Kombucha duhet të thahet periodikisht dhe derdh një pjesë të re të çajit. Mbani një kavanoz të kërpudha më mirë në hije apo edhe në errësirë ​​totale. Kombucha nuk ka si rrezet e diellit direkte, por në temperatura nën 17 gradë aktiviteti i saj zvogëlohet.

Hidh e mundur, ose. Përfitimet e kërpudhat çaj, si dhe se si të rritet dhe të kujdesen për Kombucha shoh historinë video të.