A është e mundur për të hequr qafe shënon shtrirje


Nëse ju kërkoni shumica e grave nuk e pëlqen meshkujt pas të pafeve dhe të celulitit, ajo është padyshim një shtrirje. Ndonjëherë ne nuk e vëreni ata janë atje, por vetëm e di se ata do të mbeten me ne për shumë vite, nëse jo të kujdeset për atë në kohë.

Nga rruga, miti që shënon shtrirje janë vetëm gratë kanë shumë kohë më parë rrëzua. Burrat të paktën pyes veten se si për të hequr qafe shënon shtrirje. Por së pari le të përcaktojmë se çfarë është një shtrirje dhe arsyet mbi të cilat ata shfaqen në trupin tonë. Shënon Stretch (striae) është një defekt lëkuror që duket në veshje e guaskës fibrave hendekut. Më shpesh ato ndodhin në zonën e barkut, kofshë, prapanicë dhe gjoks.

Shkaqet e përbashkëta pamjen e shënon shtrirje është: shtatzënia, trashje, humbje peshe papritur, ndryshimet hormonale, trajnim shumë intensive atletike. Parandalimi? Shumë vajza janë duke shpresuar se zonat e drejtë e problemeve të kujdesit të lëkurës mund t'i mbrojë ata nga pamja e shënon shtrirje. Krem të veçanta, masazh, trajtime bukurie.


Por mjerisht, provoi se arsyeja kryesore për ndodhjen e tyre është një predispozitë gjenetike, që në qoftë se ata ishin të familjes tuaj, atëherë ju nuk do të anashkalojë partinë, çdo gjë që ju pëlqen. Prandaj, nuk ka mjek ende nuk mund të përgjigjem pse disa gra kanë shënon shtrirje pas lindjes, por jo në të tjerat ata bëjnë. Por duhet theksuar se në një farë mënyre, parandalimin e shënon shtrirje ka avantazhet e tij. Të gjitha procedurat janë të destinuara për të rritur elasticitetin e lëkurës, e cila nga ana e tij do të ndihmojë të zvogëlojë numrin dhe madhësinë e shënon shtrirje, megjithëse nuk mbrojnë të gjithë. Si të shpëtoj i shënon shtrirje në shtëpi?

Para se të flasim rreth asaj se si për të hequr qafe shënon shtrirje në shtëpi, duhet theksuar se është e mundur për të eliminuar vetëm shënon shtrirje të freskëta që kanë një nuancë të veçantë kuqërremtë. Nëse kjo është një trashëgimi që shtrihen e bardhë, ata mezi mund të bëjë një të qetë dhe më pak i dukshëm, por jo hequr tërësisht. Pra shkoni atje, çfarë të bëni për të hequr shënon shtrirje?

Sa më shpejt që të vëreni se trupi juaj po shtrihen, në fuqi menjëherë. Çdo ditë ju keni nevojë për masazh në zonat ku nuk shënon shtrirje. Masazh mirë të përshtatshme bajame, portokalli, rozmarinë, vaj bergamot ose vaj të egra u rrit, mandarin. Ju mund të kombinojnë disa lloje të vajrave për efekt më të mirë.

Vaj buckthorn Deti nuk është i përshtatshëm, pasi kjo rëndë thahet lëkurën. Get kozmetike të veçanta pasuruar me vitamina A, C, dhe E, si dhe kolagjenit dhe elastin. Përdorni krem ​​të veçanta për të luftuar shënon shtrirje. Disa mund të bëhet në shtëpi duke përdorur kripë ose kafe terren, sheqer dhe vaj perimesh (luledielli, ulliri apo palme). Scrub është aplikuar në zonat ku nuk është e shtrihen dhe keni nevojë për një masazh të mirë të lëkurës brenda disa minutave.

Douches një tjetër mjet efektiv për të luftuar shënon shtrirje. Më të marrë atë pas duke përdorur një pastrim ose masazh.

Përfundojë Clay është një mënyrë e madhe për të rritur elasticitetin e lëkurës. Në përzierje balte mund të shtohet në vajra të ndryshme të tilla si limon ose portokall, për rezultatet më të mira.

Vajra përfundon. Për ta bërë këtë, përzierje disa lloje të vajrave të tilla si vaj rozmarinë, vaj ulliri nga embrion gruri, portokalli dhe Limonov. Vënë ato në fushat me probleme, masazh dhe pastaj të përfundojë kapem film.

Tjetra ju duhet të merrni të rehatshme në pozicionin e shtrirë në shpinë dhe ikin për veprim të ngrohtë për të forcuar naftës. Çdo herë që të dush duhet të aplikohet në zonat e problemit të lëkurës zhyroszhyhayuschye krem. Nuk është një recetë e shkëlqyer shtëpi: ju merrni 2 kapsula mumje dhe përzierje e tyre me qumësht të zakonshëm ose krem ​​për trupin.

Përzierje rezultuar aplikohet natën dhe nuk kërkon shpëlarje. Mumiyo njohur për vetitë e saj rigjeneruese, kështu që ndihmon të shpejta shënon shtrirje shërim, duke zvogëluar madhësinë e tyre. Në mënyrë tipike, duke u përpjekur për të paktën disa nga metodat e paraqitura më lart, Girl përcaktojë për veten e tyre më efikase dhe efektive. Por është më mirë të alternativ secili prej tyre të paktën një herë në ditë për disa javë për të parë rezultatet e dëshiruara.

Shumë shpesh shkaku i shënon shtrirje është dietë të pasakta ose paekuilibruar. Për shembull, gratë që ulen në dietë, nganjëherë harrojmë se kërcënon humbje peshe dhe pasoja të tjera.

Për shkak të dietës së kufizuar që ata konsumojnë produktet e nevojshme për të ruajtur elasticitetin e lëkurës. Gratë shtatzëna nganjëherë edhe të harrojmë rëndësinë e të ushqyerit, kështu që bazojnë dietën tuaj të përfitojnë vetëm për fëmijën, duke harruar veten si pamja shkaqet e shënon shtrirje në të ardhmen. Në qoftë se ju vendosni në mënyrë të vendosur se është koha për të hequr qafe shënon shtrirje, ju duhet me kujdes të mendojnë dietën tuaj për të njom kolagjenit të lëkurës dhe elastin, jo vetëm jashtë, por brenda. Si produkte për këtë të dobishme?

Perime, fruta, ushqim deti, vajra vegjetale, arra, herbs dhe, natyrisht, ujit, mungesa e cila zvogëlon elasticitetin e lëkurës. Dhe estetike mjekësi? Sherbime beautician do të jetë efektive vetëm me streamers të rinj, por me ta ju do të jetë në gjendje për të përballuar në shtëpi.

Në përgjithësi, të gjitha varet nga dëshirës tuaj. Ju mund të provoni dhe për të arritur rezultate më vete, por ju mund të paguani vetëm paratë. Në çdo rast, ne ju uroj fat dhe durim ju nevojitet atyre.

Materialet në temën:.