Mund Motherwort fëmijët


Shpesh nënat e reja ka shumë dyshime rreth ilaçeve për fëmijët. Dëmshme apo jo?

Pra, shpesh para se fëmijës helm kimi i tyre, ata janë shumë të gjatë, peshojnë të gjitha pro dhe kundër. Jo të gjithë fëmijët sot kanë karakter të qetë. Ata thonë se shumica e prindërve të kënaq fëmijët e tyre, dhe kështu ata nuk e dëgjonte, organizoni gjendje histerike. Nuk është një tjetër pikë e parë, një botë të ndryshuar, dhe të sistemit nervor të bëhet më gjenetikisht të pambrojtur. Dhe për shkak të fëmijëve të vegjël kontrollojnë emocionet e tyre ende nuk mund të menaxhojë vetë.

Ne do të gjeni se mendimi më i saktë është të flasim më mirë për mënyrën se si për të qetësuar fëmijën tuaj. Për ne vetë ju pini sanëz ose Motherwort. Por në qoftë se ju mund të jepni fëmijën Motherwort?


Jo i keq është ai? Mjekët thonë se kjo nuk është e dëmshme.

Pronat e dobishme Leonurus Dog barishtore shumëvjeçare. Është e dobishme gjatë lulëzuar.

Në mjekësi, të dy tradicionale dhe popullore përdorim pjesa e saj e sipërme. Pjesa e poshtme është shumë e vështirë. Motherwort përmban ushqyesve të tilla si alkaloide, vajra esenciale, glycosides, taninet, dhe kështu me radhë. D. Kjo barishte medicinale ka vetitë e mëposhtme qetësues, ul presionin e gjakut, rregullon fuqinë dhe ritmin e rrahjeve të zemrës, një efekt pozitiv në sistemin nervor qendror. heq spazma dhe dhimbje barku, ul glukozës në gjak, kolesterolit dhe acideve të caktuara normalizes metabolizmin e karbohidrateve dhe yndyrave. Kur motherwort nevojë për fëmijë?

Nëse mjekët japin një përgjigje të caktuar që nuk është e dëmshme për fëmijët Motherwort, ka një tjetër pyetje: Kur mund të ju jap një Motherwort fëmijë? Duke filluar nga mosha tre muajsh, motherwort mund të jepet për fëmijët. Kjo nuk është vetëm alkool tretësirë ​​dhe supë. Një tjetër alternativë e mirë për të qetësuar fëmijën tuaj është noti me shtimin e qenit supë hithër. Fëmija do të thith erë të këndshme dhe të bëhet i qetë.

Përveç kësaj, pasi ngritja Motherwort në lëkurën delikate të fëmijës, fëmija do të ndjehen parfum qetësues pas larjes. Por në çfarë sasie mund të japin fëmijëve të Motherwort? Për t'iu përgjigjur kësaj pyetjeje më mirë që të kthehet në pediatri, sepse çdo fëmijë ka karakteristikat e saj individuale të sistemit nervor, dhe është e mirë për një është e keqe për një tjetër. Mjeku mund të përshkruajnë fëmijën praninë tuaj pustyrnikpri të rritur excitability, dhe lloje të ndryshme të frikës.

Për fëmijët nga një vit dhe mjekët më të vjetër mund të aplikojnë tretësirë. Dhe në një gjysmë gotë me ujë duhet të dalë një apo dy pika maksimale. Recetë për një fëmijë (nga tantrums ekstreme) Për çdo fëmijë ndonjëherë mund të ndodhë sulm të rëndë të histerisë. Kjo nuk do të thotë që ju duhet menjëherë të drejtuar tek mjeku dhe merak për shëndetin e tij. Shqetësuar dhe duhet të kërkojë ndihmë në rast se episode të tilla janë të përditësuar.

Nga tantrums vetme fëmija juaj të ndihmuar këtë recetë: merrni 1 orë L.. Leonurus herbs copëtuar dhe të krijoj filxhan ujë të valë, të qetë dhe të jepni fëmijën tuaj 2 orë. L. Lexo më shumë: Mos u shqetësoni për trillet e fëmijës suaj. Tani të gjitha këto fëmijë.

Mjekët veçanërisht të rinj inspektohen rregullisht, dhe pastaj ata janë të sëmurë nuk duhet të ju këshillojë.