Mund halva pleqsh


Gji dietë në muajt e parë pas lindjes së një fëmijë është jashtëzakonisht e rëndë. Jo gjithmonë vetëm nënë e re të përkeqësohet në jetën e tyre, duke braktisur produkte të paautorizuara. Por si doli, vetëm disa prej të cilave nuk janë të autorizuar personelin mjekësor, do të shkaktojë foshnjen bloating dhe skuqje të lëkurës.

Vlen të përmendet është debatuar shpesh nëse halva pleqsh dhe ëmbëlsirat tjera. Rreptësisht nuk lejojnë çokollatë, por ajo që për një shumë të nënës halva konfirmon se të hahet atë që në ditët e para pas lindjes. Ka një pamje që konsumi njerëzor i halva rrit qumësht përmbajtje yndyrë dhe rrit prodhimin e qumeshtit.

Kjo është e vërtetë, edhe pse jo për të gjithë. Komponenti kryesor i halva është fara me vaj ose arra. Në vendin tonë halva më e zakonshme nga farat e lulediellit. Ndër të tjera, si pjesë e halva përballet me zierje e jamballit, vanilje dhe rrush të thatë.


Ngjashëm me përbërësit kryesore të halva, të fabrikuara nga recetë klasike. Halva është shumë kalori dhe yndyrore ushqime, të aftë për të punuar shumë në stomak.

Rregulli kryesor është: në qoftë se produkti mund të stimulojë vështirësinë e tretjes e nënës së tij, ai detyrimisht të shkaktojë reagime në fëmijët. Por halva hani shumë pleqsh, dhe në disa vende të Lindjes, është pothuajse e pajisje të detyrueshme. Dhe në qoftë se unë dua një shijshme, halva është një alternativë më të mirë se tortë apo karamele.

Nga ana tjetër, si çdo produkt në të kundërt nënës ushqyerit dietë, halva është futur me kohë dhe të hani ngadalë. Nëse fëmija ka një reagim ndaj fara, do të jetë mbi një kokërr halva. Por ju mund të gjeni protivopolozhnuyuSortov halva jo dhjetëra apo edhe qindra. Edhe në pastë 1 prodhuesit në ndonjë parti do të qëndrojnë pak në përbërjen dhe shije karakteristikave, si lëndë e parë është lëshuar çdo kohë.

Në çdo prodhuesit halva lirua plotësisht, edhe pse ne nuk i kushtoj vëmendje për ndryshim në shije. Më vonë se nëse një lloj i halva mund pryvyditysya rëndë për tretje, i kundërt me guxim atje mund të çdo ditë. Pika e gjithë nuk ka dyshim se të zgjedhur klasën e duhur gjatë ushqyerjes me gji për fat të mirë do të lehtë.

Nëse ju mund të imagjinoni një dashuri e halva, të përpiqet për të provuar para dorëzimit. Merrni ushqim nuk është pjesë shumë e madhe me stomak bosh dhe ujë zapeyte. Ndjenja hidhërime ngrihet brenda një deri në dy orë, ju mund të hiqni çaj të nxehtë. Nëse çdo gjë është normale, ky lloj i halva mund të hani gjatë laktacionit.

Në halva pome është tahynnaya (me susam), badiava, sojë, kombinuar dhe fëstëk. Në të gjithë prej tyre do të ketë përgjigjen e vet. Disa lloje të halva nuk është absolutisht i rrezikshëm për infermierinë kundërta kundërindikuar.

Por tejet individuale, si pasojë e nevojës për të konstatuar shkallën e tolerancës vetëm. Një shumë më mirë të mos për të eksperimentuar me të është luledielli zakonisht. Numri i halva, të cilat mund të përballojë pohlotat një ditë: 50 deri në 100 gram. Ndan atë për një numër të kohës dhe të shikojnë reagimin e fëmijës.

Është e mundshme që qumësht në mëngjes kjo do të jetë si një fëmijë sesa në mbrëmje. Nuk është e rekomanduar për të ngrënë halva gjatë dhënies gji në qoftë se ju nuk e shpesh kanë ngrënë atë përpara, dhe sigurisht nuk e donte.

Kjo ndodh se seksi më të drejtë zgjedh për të tërhequr këtë produkteve të panjohur, por halva në këtë drejtim do të jetë një produkt kritik.