Mund qymyr druri shtatzënë


Ka vështirë se një person i cili në jetën e tyre kurrë nuk e kanë përdorur qymyr. Ky agjent adsorbing në mjekësi është përdorimi i gjerë dhe kostoja e saj e bën atë të përballueshme për të gjithë. Por, dhe ajo që për shtatzëninë?

A është e mundur në këtë kohë për të përdorur të drogës. Së pari ne duhet të merren me qëllimin për të cilin ai është i dehur, dhe pastaj të vendosë nëse aplikoni aktivizuar karbonit gjatë shtatzënisë.

Rrjedhimisht, tipar të saj kryesor përmendur si më sipër veprim thithëse. Me fjalë të tjera, ajo lidhet substanca toksike, gaze, metalet e rënda dhe kripëra në trup dhe heq ato nga ai. Për shkak të kësaj ajo është një kursim i vërtetë në dehje, infeksionet e zorrëve, dispepsi dhe sëmundje gastrointestinale. Pronat e tilla të përfituara në teknologjinë e prodhimit të qymyrit, e cila përdoret kur temperatura e rreth 1000 'C, dhe teknika të tjera.


Por nuk është për këtë. Duke pritur fëmijën është i lumtur, por jo një kohë të lehtë për nënën. Së bashku me shumë ndryshime në trup dhe ndryshimeve të hormoneve në të.

Në mënyrë të veçantë, progesterone fillon të prodhohet në sasi të mëdha. Kjo është e nevojshme në mënyrë që të mos pësuar një dështim, por për shkak të hormonit grua shtatzënë vuan nga, urth, bloating, dhimbje barku zorrëve dhe probleme të tjera në traktin e tretjes. Gjithashtu mos harroni se në mënyrë të qëndrueshme në rritje mitra është duke u rritur presionin e tij në organet e brendshme dhe kështu përkeqësohet situatën. Në disa raste, karbon aktiv gjatë shtatzënisë është bërë obligim për çrregullime të listuara më lart, në mënyrë që të përzënë substancave të panevojshme dhe të rrezikshme nga trupi.

Por çështja e nevojës për të përdorur karbonit aktivizimit në ndonjë rast të veçantë ose jo drejtpërdrejt e zgjidh mjekun. Vendimi i tij varet nga natyra e mundim, por edhe në mënyrën se si nëna e ardhshme përpara trupit reagon ndaj barnave të caktuara. Përveç kësaj, aktivizimit të karbonit është përshkruar zakonisht për të marrë intermittently dhe përkohësisht, por edhe pasi që trupi ka nevojë për të ardhurat përdoren për të ndihmuar në rivendosjen e florën e zorrëve. Shtetet në kabinetin e mjekësisë në shtëpi ose në një paketë aktivizohet karbonit pak njerëz mendojnë se edhe në këtë përgatitje një numër të contraindications dhe efektet anësore, por është e vërtetë.

Për shembull, gjatë qymyr shtatzënisë nuk mund të përdoret nëse siklet në bark shoqëruar nga dhimbje, bloating dhe kapsllëk. Lidhur me këtë të fundit, ajo duhet të mbahet mend se përdorimi i kapsllëk qymyr është rreptësisht e ndaluar. Kjo është për shkak të faktit se për shkak të pranimit të tij mund të jetë pengim zorrë. Ndër contraindications absolute përfshijnë gjakderdhje në traktin gastrointestinal dhe ulçerë duodenale ulçerë 12.

Duke përdorur karakteristika duhet të shtohet se karbonit aktivizohet gjatë shtatzënisë ose pini bashkë me ilaçe të tjera. Kjo është qesharake, sepse qymyr do të çojë nga trupi çdo substancë që erdhi me të marrë ndonjë mjekim.

Edhe me droga të tilla si qymyr druri aktivizuar padëmshme duhet të ndjekë kujdes margjinal, duke i kujtuar se gjatë shtatzënisë gjitha pyetjet në lidhje me përdorimin e drogës duhet të jetë në përputhje me mjekun.