Mund fara shtatzëna


Gratë shtatzëna dashuri birrë dhe fara. Sigurisht, të gjithë individualisht, por shumë gra shtatzëna mund të takohen me një lugë fara.

Po, disa të arratisur, dhe të përzier. Disa produktit kanë një mall fizik. Dhe, kështu ngre pyetjen: A ka fëmija është? Nëna e dytë ndalon SEMKO.


Ajo thotë se fëmija do të slobbering. Përse gratë janë fara aq të etur? Ne kemi thënë në mënyrë të përsëritur gjithmonë për t'u besuar fakte shkencërisht të shëndosha dhe të provuar.

Nëse jeni të frikësuar in-ligj, ju e dini, të gjithë parashikimet rreth shtatzënisë dhe fara e njerëzve pa themel. Ka shumë versione popullore e pse ju nuk duhet të hani fara, ju do të duhet analizë e keqe; mitër zbutur; fëmija do të jetë një errët, qurrash, slobbering dhe whining. Gjithashtu thonë se nëse shumë fara të ngrënë gjatë shtatzënisë foshnja lind me flokë të madhe. Unë duhet të them se ka disa logjikë, të gjithë fara të ndikojë në gjendjen e thonjve, lëkurës dhe të flokëve. Pjesa tjetër mund të quhet vetëm jerm.

Unë dua të them se mjekët nuk e ndalojnë, dhe madje edhe në kohën e shtatzënisë është e rekomanduar për të ngrënë fara. Ato ndihmojnë për të luftuar kapsllëk dhe urth. Kjo është shumë më mirë se sa droga.

Në përgjithësi, shtatzënë çdo ditë për të ngrënë mish, arra, produktet e qumështit, si dhe fara. Dhe të gjithë për shkak se ata nuk janë vetëm të sigurtë, por gjithashtu i dobishëm. Struktura konsiston farave:, D, I, A, zink, fosfor, kalium, magnez, acide yndyrore, protein,. Dhe të gjitha këto komponente janë të dobishme dhe të nevojshme si një grua dhe të fetusit.

Farërat të ndikojë në rrjedhën e disa proceseve, normalizimin e shëndetit dhe statusit të gruas. Pronat e dobishme e këtij produkti: thonjtë e përmirësimit të hequr, e flokëve dhe të lëkurës; parandalimi i traktit biliar, sëmundje të veshkave, atherosclerosis, sistemin kardiovaskular. forcimin e lëkurës.

Ne e shohim listë është e madhe për gratë shtatzëna, sepse fara ju tani vetëm nevojë. Kur fara e ngrohjes nuk janë aq të dobishme sa pronat e tyre janë të humbur. Gjithashtu, kokërr më të dobishme të para. Por ata kanë nevojë për të marrë formën e zvogëlimin, përndryshe ajo do të jetë e apendiksit.

Çfarë fara janë një kërcënim për gratë shtatzëna? Gjithkush e di çdo produkt është e dobishme në qoftë se ju merrni atë në moderim.

Kjo vlen edhe për farë. Ata nuk kanë nevojë që të abuzojnë, ajo do të shkaktojë kapsllëk, shurdhim në stomak dhe të përzier. Në ditën norma ideal i 100 gram fara të thata.

Kështu që trupi të marrë minerale dhe vitamina të mjaftueshme. Ky është një produkt shumë të lartë-kalori, kështu që ju keni për të vënë kufirin. Sidomos në qoftë se ju e raportoni peshën e tyre. Ne kujtojmë fara në një gotë me 500 kalorive, por ju është peshë padëshiruar. Mos harroni se fara duhet të jetë i pastër.

Kjo mund të jetë vetëm në një rast, në qoftë se ju gatuaj vetë. Është e rekomanduar për të blerë fara të papërpunuara, pastaj të lajë ato dhe pidsushuvaty.

Por, siç e dimë, gjithmonë peremohalsya dembelizmi. Në këtë rast, të gjeni një kompani e mirë që ofron një produkt me cilësi.

Edhe pse garanci absolute, ne nuk mund të merrni në qoftë se paketë thotë se nuk ka substanca të dëmshme. Pra fara është ende një rrezik.

Megjithatë kjo vlen për shumë produkte, edhe bukë. Ata thonë se fara e keqe për shtetin e dhëmbëve gjatë shtatëzanisë dhe nuk bëj në gjendje të përsosur. Pra, më mirë për farë dorë të pastër.

Por mos harroni dorën duhet të jetë gjithmonë i pastër. Një tjetër fara të vogla negative mund të shkaktojnë alergji, por kjo është shumë e rrallë.

Por ende të jenë të kujdesshëm. Nëse fara janë të dobishme në të dish se kur do të ndalet. Për shkak të numrit të madh të farave mund të jetë. Sigurisht, nuk e harrojmë për apendiksit. Edhe pse ata thonë se kjo është vetëm një mit.

Por fara peeled në doza normale nuk përbëjnë një kërcënim për inflamacion shtojcën. Megjithatë, ne sugjerojmë se fara është pa lëvozhgë. Jo homyachit! Nëse ju doni të hani fara. Por mos harroni rekomandimet dhe sugjerimet.

Nëse ju mund të, hani, vetëm jo homyachte. Çdo gjë është në duart tuaja, kështu që ju vetëm të vendosë gjithçka. Gëzojnë jetën tuaj dhe popullin e fëmijëve të shëndetshëm!.