Dritë faqen


  • Metodat e riedukimit cheeks zapavshy

Karakterizohet nga faqet fundosur sagging indet e nënlëkurës buta si rezultat i vëllimit të tyre të ulët. Kjo cheeks fundosur shikoni brenda, duke ndërprerë kontur normal të fytyrës dhe duke i dhënë atij një vështrim të lodhur.

Faqet e fundosur mund të rezultojë nga veçoritë e lindura anatomike e skeletit të fytyrës, moshës proceset atrophic në shtresën e nënlëkurës yndyrë, e butë ptosis indeve të fytyrës, humbje peshe, humbje e dhëmbëve. Dhe në qoftë se në mungesë të problemit dhëmbëve mund të zgjidhen Cheeks zapavshy proteza proteza, pastaj veçoritë e strukturës anatomike të fytyrës apo moshës lidhur me ndryshimet nuk mund të bëjë pa ndihmën e kirurgjisë plastike.

Me moshën, kontrata muskujt në vëllim dhe kontur fytyrën humbet sharmin e tij. Shuma humbje është treguar, veçanërisht në cheeks, mollëzat, qoshet gojës, folds nasolabial. Provysshyh fytyrë ovale dhe faqet e fundosur rritur çështje së bashku me moshën e një personi, dhe nganjëherë t'i jepte vite shtesë. Tërheqja përfundimisht faqe është e pamundur për të fshehur ndonjë grim apo hairstyle.  


Metodat e riedukimit cheeks zapavshy

Metodat kryesore të modelimit volumin dhe formën jeni cheeks lipofilinh zapavshy, kontur dhe ngulitje nën lëkurën e cheeks fut veçanta (implantet). 

Lipofilinh (nga anglisht "Plotësimi yndyrë".) - Të rritur metodën cheeks duke futur vetë indin e saj lokale dhjamor të pacientit. Futje e indeve dhjamore të prodhuar nga zona e depozitave të tepërta (bark, kofshët, mollaqe). Përpunuar nga një të veçantë qelizat yndyrë teknikë transplantuar në fytyrë zonat e korektovuvani me microinjections. Ind vet transplantuar yndyrë nuk është refuzuar nga trupi, ajo nuk ka reaksione alergjike. Efekti i qëndrueshëm i lipofilinha sepse me kalimin e kohës në indin dhjamor transplantuar rriten enët e gjakut që ushqejnë qelizat yndyrë, e cila kursen volumin dhe formën e cheeks.

Plotësoni vëllimit dhe korrigjim formë të zhdukur cheeks, zapavshy për shkak të plakjes, u jep atyre elasticitetin, roundness dhe ka një total të anti-plakje efekt. Gjatë lipofilinha nuk merrni cilësi natyrore të pëlhurave mbushur qelizat zhirovymy veta dhe për të arritur një të bukur cheeks proporcion kontur.

Operacioni lipofilinha kryhet nën anestezi lokale. Shërimi nga mbajtja e saj të shkurtër; ënjtje e lehtë e indeve të depozituara për 3-4 ditë.

Padëshirueshme Pasojat afatgjata lipofilinha mund të shërbejë rezorbimit e indeve transplantuar yndyrë me kalimin e kohës që kërkojnë një ri-korrigjim cheeks zapavshy.

Ndryshuar madhësinë dhe formën faqet zapavshy gjithashtu mund të bëhet nga contouring ose fillinha (nga Ing Mbushja -. Mbushje). Contour - një metodë të injektimit mbushje defektet e lëkurës dhe indit nënlëkuror (folds, rrudhat, plagët) dhe të rritur volumin dhe formën e buzëve, faqen me administrimin drogë - Filler. Si tracker përdor derivat sintetik prej acidit Hyaluronic (i përkohshëm ose biodehradiruemye filler): Restylane, Teosiyal, Perlayn, Yuvyderm, Surdzhiderm, Stilazh. Procedura zgjat rreth 30 minuta, nuk shkel në mënyrën tradicionale të jetesës. Efekti i relievit të dukshme ruhet menjëherë dhe 6-12 muaj në varësi të drogës dhe zonat e administrimit. 

Për të korrigjuar implantet zapavshy Faqe mund të ofrohet fut veçanta, përbërjen kimike të ndryshme (silic, horeteks, Proplast) dhe formë. Nëse është e nevojshme, një individ mund të bëhet në formë implantit. Fut ngulitje në cheeks zakonisht kryhet nën anestezi lokale kombinuar me qetësim intravenoz. Vendi implantet në një të përgatitur posaçërisht për to jashtë xhep dhe fix kasetë Leykoplastyrna. Pas 1-1, 5 muaj në mbarë insert është formuar kapsulë e indeve lidhës mban atë në mënyrë të vendosur në faqe. Kohëzgjatja e operacionit në të dy faqet zakonisht është më pak se 1 orë. Scars janë minimale dhe të butë. Që implantet me gojë Faqe vendosen pranë degëve nervore që ofrojnë ndjeshmërinë e buza e sipërme, kjo zonë është shpesh mpirje e vërejtur, e cila zhduket pas disa muaj. Ënjtje pas spoteve implantimit të vazhdojnë për disa javë.

Teknikat kirurgjikale korrigjim zapavshy cheeks ndihmojë të rivendosur pamjen ish, të eliminuar folds thellë dhe rrudhave, të mbështetur muskujt e dobët dhe lëkurën.